Lielbritānija, Francija un Vācija saglabās sankcijas pret Irānu

Lielbritānija, Francija un Vācija paziņojušas, ka tās saglabās pret Irānu noteiktās sankcijas, kuru mērķis ir nepieļaut kodolieroču nonākšanu islāma republikas bruņojumā un Irānas bruņojuma piegādāšanu Krievijai.

Irāna 2015. gadā noslēdza starptautisku vienošanos ar ASV, Lielbritāniju, Franciju, Vāciju, Ķīnu un Krieviju, apņemoties ierobežot savu kodolprogrammu un ielaist valstī Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras inspektorus. Apmaiņā pret to pārējās vienošanās parakstītājvalstis solīja mīkstināt Irānai noteiktās sankcijas.

Saskaņā ar vienošanos daļa no sankcijām ir jāatceļ 18. oktobrī, taču Lielbritānija, Francija un Vācija to nedarīs, jo tās uzskata, ka Irāna ir pārkāpusi starptautisko kodolvienošanos, bagātinot un uzkrājot urānu, ko var izmantot kodolieroču radīšanai.

Eiropas lielvaras arī norādīja, ka Irāna pārdod Krievijai dronus "Shahed", ko agresorvalsts izmanto uzbrukumiem Ukrainas pilsētām.

Irāna uz šo lēmumu ir atbildējusi ar apsūdzībām, ka Eiropas valstis pārkāpj 2015. gada vienošanos.

Nav zināms, kāda būs vēl divu vienošanās parakstītājvalstu – Ķīnas un Krievijas – rīcība. Visticamāk, ka Pekina un Maskava nesaglabās Teherānai noteiktās sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti