Izraēlas premjers Netanjahu: Starptautiskā sabiedrība vienaldzīgi noskatās uz Irānas agresiju

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu piektdien, 22. septembrī, uzrunājot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālo asambleju paziņoja, ka valsts attiecību normalizēšana ar Saūda Arābiju palīdzēs izbeigt arābu–Izraēlas konfliktu. Izraēlas valdības vadītājs norādīja, ka attiecību normalizēšana veicinās plašāku izlīgumu starp jūdaismu un islāmu.

Izraēlas premjers Netanjahu: Starptautiskā sabiedrība vienaldzīgi noskatās uz Irānas agresiju
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Netanjahu arī brīdināja, ka Irāna darīs visu iespējamo, lai traucētu Izraēlas un Saūda Arābijas attiecību normalizēšanai.

"Irānas dronu un raķešu programma apdraud Izraēlu un mūsu arābu kaimiņvalstis. Un Irānas bezpilota lidaparāti ir nesuši un turpina nest nāvi un iznīcību nevainīgiem cilvēkiem Ukrainā. Taču starptautiskā sabiedrība diezgan vienaldzīgi noskatās uz Teherānas režīma īstenoto agresiju,"  norādīja Netanjahu.

"Pirms astoņiem gadiem Rietumu lielvaras solīja, ka gadījumā, ja Irāna pārkāps kodolvienošanos, tai tiks piemērotas sankcijas. Lūk, Irāna pārkāpj vienošanos, taču sankcijas netiek piemērotas.

Lai apturētu Irānas kodolambīcijas, šī politika ir jāmaina. Sankcijas ir jāievieš," uzsvēra Netanjahu.

Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valsts līderis Mohammeds bin Salmans par vēsturisku valsts attiecību normalizēšanu ar Izraēlu paziņoja trešdien, 20. septembrī. Viņš arī brīdināja, ka Saūda Arābija mēģinās iegūt kodolieročus, ja tādus pirms tam iegūs šīs valsts sāncense Irāna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti