Izveidots kalendārs Latvijas svētku notikumiem ārvalstīs

Tuvojoties Latvijas 101. dzimšanas dienai, Latvijas Institūts radījis valsts svētku kalendāru “Latvija svin 101”. Šobrīd platformā ir apkopoti un atspoguļoti visi Latvijas valsts svētku notikumi ārvalstīs, taču nākotnē to paredzēts attīstīt kā globālu rīku visu ar Latviju saistītu ārvalstu norišu atspoguļošanai. Šobrīd kalendārā ir atrodami vairāk nekā 150 pasākumi no 27 valstīm.

Šī kalendāra tapšanā var arī brīvprātīgi iesaistīties, pašiem pievienojot plānotu notikumu. Informāciju par pasākumiem var ievietot vietnē https://kurpes.lv/lv101. To iespējams izdarīt, gan reģistrējoties kā organizatoram, gan bez reģistrācijas. Pamācība, kā to izdarīt:

"Tā lieti noderēs gan Latvijas iedzīvotājiem, kuri ikdienā ir saistīti ar ārvalstu auditorijām, gan latviešiem, kuri dažādu apstākļu dēļ mīt ārvalstīs, gan arī Latvijas draugiem un sadarbības partneriem ārvalstīs. Esam patiesi gandarīti par milzīgo atsaucību, kas parāda, ka šāda platforma bijusi ļoti nepieciešama," sacīja Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane-Moora. 

Šīs platformas mērķis ir radīt vispusīgu pārskatu par to, kādi ir ar Latvijas vārdu saistītie pasākumi, kas notiek ārpus Latvijas, un tā paredzēta kā pārskatāms, mūsdienīgs, ērti lietojams ar Latviju citviet pasaulē saistītu pasākumu kalendārs. 

Informācijas izvietošanā aktīvi iesaistījušies latviešu centri ārvalstīs, kultūras iestāžu darbinieki, mediji un vēstniecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt