Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Kristīni Dārznieci par mediācijas dienām

Telavivā testē «zombiju gaismas»

Izraēlā testē «zombiju gaismas» – iekārtu viedtālruņos iegrimušiem gājējiem

Horizontālais luksofors pie gājēju pārējām. Tieši šāds izgudrojums kļuvis īpaši vajadzīgs mūsdienās, kad pārāk daudzi cilvēki staigā nolaistām galvām, lai lūkotos savos viedtālruņos, nevis apkārt notiekošajā.

Marta sākumā Izraēlas pilsētā Telavivā pie krustojumiem parādījusies jaunā iekārta, kas īpaši domāta zombijiem – proti, gājējiem, kas ir tik ļoti pārņemti ar saviem viedtālruņiem, ka nereti ieskrien laternu stabos, citos cilvēkos, un, kas bīstamāk, braucošās automašīnās, izraisot avārijas un nelaimes gadījumus. Tā faktiski kalpo kā horizontālais luksofors tiem, kas skatās tikai uz leju, telefonu ekrānos.

"Es nezināju, ka to sauc par zombiju gaismām. Taču laikam tas tā arī ir. Mēs visi esam kļuvuši par zombijiem, visu laiku skatoties tikai telefonos.

Pretēji parastam luksoforam, šīs gaismas ir ļoti pamanāmas. Tas ir labi gan gājējiem, gan arī braucējiem," atzina Telavivas iedzīvotāja Dana Kempera.

Projekta autori ideju smēlās Nīderlandē, taču līdzīgas sistēmas jau tiek izmantotas arī Austrālijā un Singapūrā.

"Projekts radās līdz ar izpratni par gājēju–zombiju fenomenu.

Mēs nevaram piespiest cilvēkus atraut acis no telefona un paskatīties uz luksoforu. Tāpēc mēs atradām veidu, kā viņu acīs ielikt pašu ceļu," klāstīja Telavivas Satiksmes departamenta pārstāvis Tomers Drors.

Pagaidām izmēģinājuma programma darbojas tikai vienā krustojumā Telavivas centrā, taču pašvaldība paplašinās ''zombiju gaismu'' izmantošanu, ja tās izrādīsies efektīvas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti