Itālijā izmeklē vicepremjera partijas mēģinājumu saņemt naudu no Krievijas

Itālijā prokuratūra izmeklē lietu, kurā vicepremjera Mateo Salvīni vadītā valdošā partija „Līga” apsūdzēta par mēģinājumiem iegūt miljoniem eiro no Krievijas. Par izmeklēšanu ceturtdien ziņoja itāļu mediji. Salvīni kategoriski noliedza, ka partija būtu saņēmusi naudu no Krievijas, kas būtu Itālijas likumu pārkāpums.

ĪSUMĀ:

 • Itāļu mediji: Prokuratūra izmeklē vicepremjera Salvīni partijas mēģinājumus iegūt miljonus eiro no Krievijas.
 • Iepriekš Itālijas laikraksts vēstīja: Salvīni līdzgaitnieks pērn Maskavā apsprieda ar uzņēmējiem iespējamo finansējumu partijai.
 • “Buzzfeed” publicēja iespējamo partijas pārstāvja un uzņēmēju sarunu atšifrējumu.
 • “Buzzfeed” aplēses: Apspriestajā darījumā partija varētu iegūt 60 miljonus eiro.
 • Nav skaidrs, vai darījums noticis.
 • Salvīni kategoriski noraida, ka būtu saņēmis jebkādu naudu no Krievijas.
 • Itālijā likums aizliedz partijām pieņemt ziedojumus no ārvalstīm.
 • Opozīcijas partijas pieprasa, lai Salvīni par apsūdzībām skaidrojas parlamentā.

Milānas prokuratūra izmeklē apsūdzības, ka augstu stāvoši Itālijas vicepremjera un iekšlietu ministra Mateo Salvīni vadītās partijas „Līga” locekļi mēģinājuši iegūt nelegālu finansējumu no Krievijas. Par to, atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja vairāki itāļu mediji, piemēram, RAI un ziņu aģentūra ANSA. Saskaņā ar ziņoto izmeklēšanas ietvaros jau nopratinātas vairākas personas par iespējamu „starptautiskās korupcijas” noziegumu.

Itālijas prokurori izmeklēšanu sākuši jau pēc tam, kad par iespējamu nelegālu finansējumu Salvīni partijai no Krievijas februārī rakstīja itāļu laikraksts “L’Espresso”.

Toreiz izdevums vēstīja, ka Salvīni bijušais runasvīrs Džanluka Savoīni pagājušajā gada oktobrī Maskavā tikās ar Krievijas biznesmeņiem un apsprieda iespējamu darījumu par finansējumu partijai. Savoīni toreiz noraidīja apsūdzības.

Itālijā izmeklē vicepremjera partijas mēģinājumu saņemt naudu no KrievijasGints Amoliņš

  Plašāku pasaules uzmanību lieta ieguva trešdien, kad rakstu par to publicēja ASV interneta medijs “Buzzfeed”. Tas paziņoja, ka saņēmis audioierakstu no Maskavas tikšanās, pievienojot sarunas atšifrējumu. Saskaņā ar medija rakstīto Salvīni vadītās partijas locekļi, tostarp Savoīni, viesnīcā Maskavā tikās ar trim neidentificētiem Krievijas biznesmeņiem.

  Viņi esot apsprieduši shēmu, kurā kāds Krievijas uzņēmums pārdod naftu Itālijas enerģētikas gigantam “Eni” ar ievērojamu atlaidi. Daļu starpības tad varētu iegūt Salvīni partija.

  Saskaņā ar “Buzzfeed” aprēķiniem šī summa varētu sasniegt aptuveni 60 miljonus eiro. Vienlaikus izdevums uzsvēra, ka nav skaidrs, vai Maskavā apspriestais darījums galu galā tika īstenots dzīvē.

  Tikšanās Maskavā notika dažus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

  Pats Salvīni pēdējos gados vairākkārt apmeklējis Maskavu, centies veidot ciešas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nosodījis pret Krieviju ieviestās sankcijas un solījis mēģināt panākt to atcelšanu.

  Tomēr Salvīni kategoriski noraida, ka būtu saņēmis jebkādu naudu no Krievijas.

  Uz “Buzzfeed” rakstu viņš atbildēja, ka „finansējumā no Krievijas nekad nav saņēmis nevienu rubli, eiro, dolāru vai šņabja litru”.

  “Varu apstiprināt un atkārtot, ka mēs nekad neesam ne prasījuši, ne dabūjuši kaut vienu liru ne no Savienotajām Valstīm, ne Krievijas, ne Ķīnas, ne Brazīlijas, ne Grenlandes,” paziņoja Salvīni.

  Itālijā likums aizliedz partijām pieņemt ziedojumus no ārvalstīm. Opozīcijas partijas pieprasa, lai Salvīni par apsūdzībām skaidrojas parlamentā.

  Par Maskavas sarunām apsūdzību centrā esošais Savoīni itāļu medijiem ceturtdien atkārtoti noraidīja, ka būtu darījis ko nelikumīgu, paziņojot, ka valdošā partija nekādu naudu no Krievijas nav saņēmusi.

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti