Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Koncertuzvedums «Nora un Viktors. Zelta duetam 50»

Rīta Panorāma

„Cavalli” jaunajā kolekcijā dabas motīvi

Aiztur katalāņu neatkarības kustības līderi Pudždemonu

Itālijā aizturētais katalāņu līderis Pudždemons atbrīvots, tiesa vēl lems par viņa iespējamo izdošanu Spānijai

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais Katalonijas reģiona premjerministrs Karless Pudždemons piektdien vakarpusē tika atbrīvots no Itālijas cietuma, kur bija nonācis pēc aizturēšanas Itālijai piederošajā Sardīnijas salā.

Pudždemona pārstāvji vēsta, ka viņš drīkst atgriezties Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kur dzīvojis pēdējos gadus, bet 4. oktobrī Itālijas tiesa vēl spriedīs par Pudždemona iespējamo izdošanu Spānijai, kas vēlas viņu tiesāt saistībā ar dažādām apsūdzībām. Pudždemons gan solījis pagaidām palikt Itālijas teritorijā.

"Šī ir jauna tiesiskuma uzvara. Spānija nekad nelaiž garām izdevību pataisīt sevi par muļķi," pēc atbrīvošanas no cietuma pavēstīja Pudždemons.

Pudždemons tika aizturēts ceturtdien Itālijas robežpilsētā Algero uz 2019. gada oktobrī izdota ordera pamata.

Mediji jau nedēļas sākumā ziņoja, ka Pudždemons plāno piedalīties kādā pasākumā, tāpēc varas iestādēm viņa ierašanās nebija negaidīta. Izskanēja versija, ka katalāņu politiķi uzaicinājusi kāda Sardīnijas separātistu grupa, savukārt Pudždemona pārstāvji norādīja, ka ceļojuma mērķis bija folkloras festivāla apmeklējums.

Pudždemons ir dzīvojis trimdā Beļģijā kopš 2017. gada pēc Katalonijas mēģinājuma iegūt neatkarību no Spānijas referenduma ceļā, ko Spānija atzina par nekonstitucionālu. Vairāki Katalonijas līderi, arī Pudždemons, aizbēga no valsts, kamēr citi nonāca cietumā.

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess paziņojis, ka Pudždemons ir jāsauc pie atbildības.

“Pirmkārt, kad Pudždemons bēga no tiesas, bija cita valdība, bet šī valdība vienmēr ir saglabājusi tādu pašu nostāju, tas ir, ievērot visas tiesas procedūras, kas tiek uzsāktas Spānijā, Eiropā, šajā gadījumā Itālijā. Bez šaubām es cienu tiesas lēmumus, ko šajā sakarā var pieņemt Itālija. Bet Pudždemonam ir jāstājas tiesas priekšā.”

Savukārt Katalonijas reģiona vadība pieprasa Pudždemona atbrīvošanu.

“Vakardienas notikumi ir parādījuši, ka Spānijas varas iestādes rīkojušās netaisnīgi pret Eiropas tiesiskumu. Ir arī skaidrs, ka tas nepalīdz sarunu procesam. Mēs aicinām atsaukt Eiropas apcietināšanas orderus pret prezidentu Pudždemonu un pret visiem tiem, kas tiek tiesāti politiski," uzsver Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Pere Aragoness.

KONTEKSTS: 

Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību.

Bijušais Katalonijas valdības vadītājs dzīvo trimdā kopš 2017.gada. Spānijā viņam izvirzītas apsūdzības par musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu. Eiropas Parlaments martā Pudždemonam atņēma deputāta imunitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt