Indija un Pakistāna konflikta dēļ ierobežo gaisa satiksmi

Pakistānas un Indijas starpā uzvirmojušā konflikta dēļ abas valstis ierobežojušas gaisa satiksmi. Abas arī turpina apvainot vienu otru militārā konflikta eskalācijā. 

Pakistānas varas iestādes informē, ka gaisa telpa slēgta uz nenoteiktu laiku. Savukārt Indijā darbu pārtraukušas sešas lidostas, un ierobežota aviācijas satiksme uz ziemeļiem no galvaspilsētas Deli.

Pasaules lielākās aviokompānijas ziņo, ka konflikta dēļ atcelti desmitiem Āzijas avioreisu, kā arī izmainīti citu lidmašīnu maršruti. Arī apgrūtināta aviosatiksme starp Eiropu un Āziju.

Aviokompānija “Singapore Airlines” atcēlusi vairākus lidojumus no Frankfurtes uz Singapūru. Atcelti arī “Tai Airways” reisi no vairākām Eiropas pilsētām uz Bangkoku. Daudzus avioreisus avikompānijām nācies pārplānot, lai izvairītos no lidošanas virs Pakistānas un arī atsevišķām teritorijām Indijā.

Lidostās iestrēguši vairāki tūkstoši atpūtnieku.

Pakistānas valdības pārstāvji arī atkārtoti paziņojuši, ka trešdien notriektas divas Indijas gaisa spēku lidmašīnas un sagūstīti divi to piloti. Tomēr Islāmābāda nevēloties karu ar  kaimiņvalsti un Kašmīras konflikts jārisina savstarpējās sarunās. Savukārt Indijas varas iestādes apstiprinājušas vienas lidmašīnas zaudējumu, un ziņo par viena kaimiņvalsts iznīcinātāja notriekšanu.

KONTEKSTS:

Pašreizējais saspīlējums starp Pakistānu un Indiju ir smagākais kopš abu valstu pēdējā kara. To izraisīja Pakistānas kaujinieku organizēts uzbrukums Indijas karavīriem, kurā tika nogalināti 40 drošības spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti