Saasinās konflikts starp Indiju un Pakistānu

Palielinājusies spriedze divu kodolvalstu attiecībās – Pakistāna brīdinājusi Indiju par militāra spēka pielietošanu pēc tam, kad strīdus teritorijā Kašmirā notikcis uzbrukums Indijas drošības spēkiem. Atbildību par uzbrukumu uzņēmies Pakistānā bāzēts teroristu grupējums. Indija uzskata, ka viņiem palīdzējusi arī Pakistānas valsts.

Saspīlējums Kašmirā aug kopš brīža, kad Pakistānā bāzēts teroristu grupējums uzbruka Indijas drošības spēkiem. Pagājušajā nedēļā līdzās Indijas armijas autokolonnai tika detonēts mīnēts auto un bojā gāja 40 Indijas karavīri - šāds upuru skaits abu valstu konfliktā nav pieredzēts daudzus desmitus gadu un liecina par nopietnu konflikta saasinājumu. Pēc uzbrukuma Indija izvērsa plašu militāru operāciju pret grupējumu, nogalinot terorakta organizētāju un vairākus tā kaujiniekus. Indija uzskata, ka uzbrukumā iesaistīts arī Pakistānas izlūkdienests.

"Ja mūsu kaimiņvalsts, kuru ir izolējusi visa pasaule, domā, ka ar sazvērestībām un šādām rīcībām izdosies radīt nestabilitāti Indijā, viņiem būtu jābeidz sapņot. Viņiem nekas tāds nekad neizdosies," paudis Indijas premjerministrs Narenda Modi. Indija pagaidām izmantojusi ekonomiskus un diplomātiskus līdzekļus, lai sodītu Pakistānu. Abas valstis arī atsaukušas vēstniekus. Pakistāna noliedz apsūdzības, ka tā būtu iesaistīta teroraktā un, ja uzbrukumi turpināsies, tā draud Indijai ar militāru spēku.

"Ja Indija uzsāks uzbrukumu pret Pakistānu, tad mēs ne tikai domāsim par pretreakciju, bet reaģēsim. Mums nebūs citas izvēles. Un pēc tam – mēs jau zinām, kas notiks. Ir viegli sākt karu, bet ir grūti to apturēt," sacījis Pakistānas premjerministrs Imrans Hans.

Abu valstu nesaskaņu centrā – musulmaņu apdzīvotais Kašmiras reģions. Kopš Indija un Pakistāna 1947. gadā ieguva neatkarību no Lielbritānijas, Kašmira ir sadalīta starp abām valstīm. Kopš 1989. gada pret Indijas spēkiem reģionā cīnās vairāki separātistu grupējuni, kas vēlas paākt teritorijas neatkarību vai apvienošanos ar Pakistānu. Indija jau ilgstoši apsūdz Pakistānu šo separātistu atbalstīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti