Honkongas policija padzen demonstrantus no galvenās protestu vietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Honkongā varasiestādes šorīt sākušas attīrīt barikādes galvenajā protestu vietā pilsētas centrā, kur vairāk nekā divus mēnešus ilga demokrātijas aktīvistu protesti. Demonstrantu izveidotajā telšu pilsētiņā palikušo skaits bija mērāms desmitos, kaut vēl pirms vairākām nedēļām pret komunistiskās valdības Pekinā politiku protestēja desmitiem tūkstoši cilvēku. Tos, kuri pretojās padzīšanai, aizturēja. Viss liecina, ka šis protestu kustības periods Honkongā ir beidzies, tā arī nemainot Pekinas nostāju. Aktīvisti gan sola nepadoties.

Demonstrācijas Honkongā sākās septembra nogalē, un pēc tam, kad policija izmantoja asaru gāzi, drīz pārauga protestos, kuros piedalījās desmitiem tūkstoši cilvēku. Demonstranti meta nozīmīgāko izaicinājumu valdībai Pekinā, kopš bijusī Lielbritānijas kolonija Honkonga atgriezās Ķīnas sastāvā 1997.gadā.

Protestētāji pieprasīja demokrātiskākas Honkongas vadītāja vēlēšanas 2017.gadā, bet Pekina nepiekāpās. No desmitiem tūkstošu, pēdējās nedēļās demonstrantu skaits nokritās līdz dažiem simtiem.

Pagājušajā mēneši sadursmes izcēlās, kad varasiestādes attīrīja vienu no trim galvenajām protestu vietām Honkongas centrā.

Šorīt tiesu izpildītāji sāka novākt teltis un barikādes galvenajā protestu epicentrā. Protestētāji šeit izveidojuši telšu un mākslas instalāciju pilsētiņu kilometra garumā uz daudzjoslu automaģistrāles finanšu rajonā.

Tiesa izsniedza rīkojumu attīrīt maģistrāli pēc kāda sabiedriskā transporta autobusu uzņēmuma prasības, kas norādīja, ka ieilgušā satiksmes bloķēšana traucē biznesam.

Ierodoties agri no rīta, policija paziņoja, ka atlikušajiem demonstrantiem ir pusstunda laika, lai dotos prom, pretējā gadījumā viņiem draud arests.

Pēc tam sāka darboties strādnieki baltās aizsargķiverēs un darba cimdos, novācot teltis un barikādes.

Protestu vietā joprojām palika pārsimts demonstrantu, paziņojot, ka ir gatavi arestam. Viņus sāka aizturēt policija - dažus nācās aizvilkt ar varu, pārējie nepretojās, bet par nopietnām sadursmēm netiek ziņots. Demonstranti paziņoja, ka viņi ir miermīlīgi un nepretosies.

Protestos pārsvarā piedalījās studenti, un kustības līderi paziņojuši - telšu pilsētiņu un barikāžu novākšana nenozīmē, ka tās ir pretošanās beigas.

Būtiski, ka sabiedrības atbalsts demonstrantu kustībai pēdējās nedēļās acīmredzami bija samazinājies, un mērķi nav panākti. Protesti sākas pēc tam, kad Ķīnas komunistiskā valdība paziņoja, ka atļaus Honkongas vadītāja vēlēšanas 2017.gadā, bet Pekinai uzticama komiteja pārbaudīs šo vēlēšanu kandidātu uzticamību, galu galā ļaujot Honkongas vēlētājiem izvēlēties starp diviem vai trim kandidātiem. Protestētāji paziņoja- tas nodrošinās Pekinas ielikteņa ievēlēšanu Honkongā, kas bauda zināmu autonomiju no centrālās komunistiskās valdības.

Oktobrī studentu kustības līderi un Honkongas valdība sāka sarunas, bet tās ne pie kā nenoveda. Rezultātā, protestiem beidzoties, Pekinas nostāja nav mainījusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti