Francijā atkal gaidāmi streiki un demonstrācijas

Ceturtdien, 9. janvārī, Francijā gaidāmi jauni streiki un masu demonstrācijas pret prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu. Uz protestiem aicina radikālāk noskaņotās arodbiedrības, kas valdībai pieprasa atteikties no reformas.

Savukārt mērenākās arodbiedrības šonedēļ tikās ar valdību, lai sarunās mēģinātu panākt vienošanos izbeigt vairāk nekā mēnesi ilgušo streiku sabiedriskā transporta sektorā. Tomēr tikšanās noslēdzās bez rezultātiem.  

Francijā atkal gaidāmi streiki un demonstrācijasGints Amoliņš

  Ceturtdien Francijā atkal var tikt slēgtas skolas un sabiedriskais transports paralizēts vēl vairāk nekā ierasti.

  Valstij piederošā dzelzceļa kompānija SNCF norādījusi, ka biļešu tirdzniecībā zaudējusi vairāk nekā 600 miljonus eiro kopš streika sākuma 5. decembrī.

  Parīzes Tirdzniecības un amatniecības kamera teica, ka mazumtirdzniecības apjomi Francijas galvaspilsētā samazinājušies par 30% - 40%.

  Šonedēļ stingri noskaņotā arodbiedrība CGT arī aicināja bloķēt naftas pārstrādes rūpnīcas, radot bažas par degvielas trūkumu.

  Makrons vēlas ieviest universālu pensiju sistēmu, kas nomainīs pašreizējos 42 „īpašos režīmus”, ko bauda dažādās nozarēs strādājošie. Tāpat paredzēts palielināt standarta pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti