ES līderi ar Džonsonu apspriedīs situāciju pēcbreksita sarunās

Eiropas Savienības līderi 15. jūnijā ar Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu apspriedīs situāciju sarunās par abu pušu attiecībām pēc breksita. Šajās sarunās pēc četrām kārtām joprojām nav panākti vērā ņemami rezultāti, tomēr Lielbritānija pagājušajā nedēļā oficiāli noraidīja iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības.

ES līderi ar Džonsonu apspriedīs situāciju pēcbreksita sarunās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pēcbreksita sarunu ceturtā kārta jūnija sākumā beidzās bez rezultātiem. Sarunas, kas notika videokonferences formātā, beidzās ar neatrisinātām domstarpībām daudzos jautājumos, tostarp par noteikumiem uzņēmējdarbībai un zvejas tiesībām.

Šodien videokonferences formātā Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ar Eiropadomes priekšsēdētāju Šarlu Mišelu, Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu un Eiropas Parlamenta prezidentu Dāvidu Sasoli centīsies panākt progresu.

Lielbritānija bloku pameta 31.janvārī, un abām pusēm ir laiks līdz gada beigām, lai vienotos par savām turpmākajām attiecībām. Neskatoties uz to, ka process virzās lēni, Lielbritānija piektdien oficiāli noraidīja iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas notika par spīti tam, ka to pieprasa opozīcija un daļa uzņēmēju. Ja pārejas perioda laikā vienošanos neizdosies panākt, tirdzniecību starp abām pusēm turpmāk regulēs Pasaules Tirdzniecības organizācijas normas, kas paredz dažādas muitas barjeras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti