EK viceprezidenta birojā algas var būt no 2300 līdz 18 000 eiro mēnesī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

“Vienotības” politiķi pirmdien bija piesardzīgi komentāros par to, vai 12.Saeimā ievēlētajam kādreizējam kultūras ministram Intam Dālderim atradīsies darbs topošā Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska birojā. EK viceprezidenta biroja darbinieki var saņemt no 2300 līdz pat 18 000 eiro mēnesī.

Ja Dālderis pieņemtu darbu Briselē,  viņa vietu Saeimā ieņemtu parlamentā neievēlētā "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Dombrovskis skaidro, ka lēmums par visiem biroja darbiniekiem nav pieņemts, zināms tikai, ka biroju vadīs soms Taneli Lahti, kurš jau strādājis pie ekonomikas un monetāro lietu komisāra Jirki Katainena.

Komisijas viceprezidenta birojā paredzēts darbs septiņiem administratoriem un 10 palīgiem un sekretārēm. Noteikumi paredz, ka administratoriem jābūt no vismaz trim dažādām valstīm.

Zemākās piektās pakāpes administrators saņem aptuveni 4400 eiro mēnesī, bet augstākās  - līdz pat 18 tūkstošiem eiro mēnesī. Sekretāru un asistentu alga atkarībā no kvalifikācijas var būt no 2300 līdz 4900 eiro mēnesī. Šis ir atalgojums pirms progresīvā ienākumu nodokļa, kas lielākām algām sasniedz pat 45 procentus.

Komisāram var būt arī speciālie padomnieki, kas vairumā gadījumu atalgojumu nesaņem. Jau aizejošajā komisijā komisāriem bija no viena līdz pat pieciem padomniekiem. Andrim Piebalgam bija divi padomnieki un neviens nebija no Latvijas.

Jau ziņots, ka EK vadītājs Žans Klods Junkers septembra sākumā,  nosaucot jauno Eiropas Komisijas sastāvu, vairākkārt izcēla Dombrovska kā viceprezidenta uzdevumus, kas būs virzīt un savienot vairāku citu komisāru darbu, kuri strādās viņa atbildības jomās.

Eiropas Komisijā pirmo reizi ir izveidota šāda viceprezidentu struktūra, kurā kopā ar Eiropas Savienības augsto pārstāvi ārlietās pavisam ir septiņi viceprezidenti – no Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Slovēnijas, Bulgārijas un arī Latvijas.

Tālāk sekos balsojums Eiropas Parlamenta sesijā par visu komisijas sastāvu kopumā. Iepriekš bija plānots, ka jaunais EK sastāvs darbu varētu sākt 1.novembrī, bet EP iebildumi pret Slovēnijas kandidāti eirokomisāres amatam un nepieciešamība to mainīt varētu aizkavēt procesu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti