Eiropas Komisijas prezidente sola neatkāpties no nelokāmā atbalsta Ukrainai

Eiropas Savienība neatteiksies no tās stingrā atbalsta Ukrainai, tādēļ palīdzēs atjaunot elektroenerģiju, apkuri un ūdens apgādi, kā arī gatavosies ilgtermiņa Ukrainas atjaunošanas darbiem. To otrdien Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā uzsvēra Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

"Šie Krievijas noziegumi nepaliks nesodīti. Un, mani draugi, mēs nepārtrauksim mūsu nelokāmo atbalstu Ukrainai – gan palīdzību elektrības, apkures un ūdens piegāžu atjaunošanā, gan gatavojoties ilgtermiņa Ukrainas atjaunošanai," teica EK prezidente.

"Un, lai vēlreiz apliecinātu šo atbalstu, mēs vakar paziņojām, ka Eiropas Komisija sniedz finansiālu atbalstu 3 miljardu eiro apmērā. Šī ir pirmā daļa no mūsu 18 miljardu atbalsta paketes 2023. gadam, kas ir visu laiku lielākā makrofinansiālā palīdzība trešajai valstij.

Tas stiprinās Ukrainas finansiālo stabilitāti, palīdzēs maksāt algas un nodrošinās slimnīcu, mājokļu pakalpojumu un skolu darbību," norāda Fon der Leiena.

"Es tikai vēlos teikt, mana mīļā Olena [Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska sieva, kas arī ieradusies Davosā], un es domāju, ka varu runāt šīs zāles un publikas vārdā – mēs būsim klātesoši tik ilgi, cik nepieciešams, un stāvam blakus saviem ukraiņu draugiem."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti