Dienas ziņas

Polijas valdībā krīze Dzīvnieku tiesību likuma dēļ

Dienas ziņas

Nedienas ar katlumāju Daugavpilī

Eiropā pieaug saslimstība ar Covid-19

Eiropā šobrīd ar koronavīrusu inficējas vairāk cilvēku nekā martā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaulē inficēšanās gadījumus skaits ar Covid-19 pārsniedzis 30 miljonus. Savukārt Eiropā ar koronavīrusu patlaban inficējas vairāk cilvēku nekā pandēmijas sākumā – martā.

Starptautiskās veselības aizsardzības organizācijas informēja, ka ASV vēl joprojām ir pirmajā vietā pasaulē ar vairāk nekā 6,6 miljoniem inficēšanās gadījumu. Tad seko Indija un Brazīlija.

Savukārt Eiropā kopumā apstiprināti 4,2 miljoni gadījumu, bet pēdējā nedēļā – vairāk nekā 300 000 jauni ar Covid-19 inficētie. Miruši ir vairāk nekā 200 tūkstoši pacientu.

Lai gan septembra pirmajā nedēļā pieauga saslimušo skaits vecāka gadagājuma cilvēku vidū, kas vecāki par 50 gadiem,  tomēr vislielākais īpatsvars joprojām ir starp 25–49 gadus veciem cilvēkiem.

"Jūnijā saslimšanas gadījumu skaits bija viszemākais.

Septembra skaitļiem vajadzētu kalpot par modinātāja zvanu mums visiem.

Lai gan šie skaitļi atspoguļo visaptverošāku testēšanu, tas parāda arī satraucošu vīrusa izplatības ātrumu visā reģionā," norādīja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge.

Vairāk nekā pusē reģiona valstu inficēšanās līmenis pieaudzis par vairāk nekā desmito daļu.

Kritiska situācija izveidojusies Spānijā, Francijā un Čehijā, bet negatīva tendence vērojama arī mūsu kaimiņvalstī Lietuvā.

Situācija Spānijā un Francijā jau ilgāku laiku ir veselības aizsardzības organizāciju redzeslokā, bet uzliesmojums Čehijā ir pārsteigums. Valstī dzīvo tikai apmēram 11 miljoni iedzīvotāju, bet pēdējās 24 stundās apstiprināti vairāk nekā 2100 jauni inficēšanās gadījumi. Tāpēc varas iestādes  plāno pastiprināt noteiktos ierobežojumus – no pusnakts līdz sešiem rītā slēgt bārus un klubus un noteikt sejas masku valkāšanu skolu klasēs.

Tikmēr Lielbritānijā noteikti jauni reģionālie ierobežojumi. "Šis ir nopietns brīdis visai valstij. Saslimušo skaits pieaug. Ik pēc astoņām dienām divkāršojas to cilvēku skaits, kuri ar koronavīrusu nonāk slimnīcā," atklāja Lielbritānijas veselības ministrs Mets Hankoks.

Taču iedzīvotāji ir neapmierināti ar noteiktākajiem ierobežojumiem, uzskatot, ka pie situācijas pasliktināšanās vainīga arī valdības haotiskā kombinācija par Covid-19. “Ir skaidrs, ka sākumā visi darīja to, kas viņiem tika lūgts. Bet tas ātri vien viss izjuka, jo cilvēki valdībā nolēma mainīt savu viedokli - vienkārši tāpat,” sacīja Čorlijas iedzīvotājs Anglijā.

Saslimušo skaits Francijā diennakts laikā pieaug pat par 10 tūkstošiem. Tas atkal radījis papildu slodzi slimnīcām.

Lionas slimnīcas ārsti atzīst, ka nezina, vai spēs izturēt arī Covid-19 otro vilni.

“Manas galvenās rūpes ir cilvēkresursi. Cilvēki ir noguruši. Vai mums būs pietiekami daudz personāla, lai stātos pretī šim otrajam vilnim?” norādīja Lionas slimnīcas darbiniece Beatrise Šabēra.

Savukārt Lietuvā pēdējā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta 62 iedzīvotājiem. Lielākā daļa cilvēku Covid-19 ieguva no jau zināmiem infekcijas perēkļiem un kontaktos ar inficētām personām.

PVO pārstāvis aicināja Eiropas valstis cīnīties ar cilvēku nogurumu no koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem, tai skaitā lielāku uzmanību pievērst jauniešiem. Organizācija arī negrasās mainīt vadlīnijas, kas paredz 14 dienu karantīnas periodu potenciāli inficētiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti