Panorāma

Mūziķi "Facebook" sāk "Karantīnas izaicinājumu"

Panorāma

Veiksmīga atgriešanās mājās un pašizolācija

Eiropa cīnās pret Covid-19

Eiropa cīnās pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Itālijā, Spānijā, Francijā un Beļģijā ieviesti ļoti stingri ierobežojošie pasākumi. Gaidāms, ka Itālija, kas bija pirmā Eiropas valsts, kas 12. martā noteica ierobežojumus uz divām nedēļām, tos, visticamāk, pagarinās. Smaga situācija veidojas arī Spānijā, kur aizvadītās dienas laikā strauji pieaudzis nāves gadījumu skaits no vīrusa – sasniedzot 803.

Arī Lielbritānijā tiek mobilizēti spēki. Briti norīkojuši dežūras režīmā 20 000 karavīru, lai viņi nepieciešamības gadījumā varētu palīdzēt. Skolas tiks slēgtas, bet restorāni un krogi vēl ne. Londonā jau slēgtas daudzas metro stacijas, un karaliene Elizabete aizbraukusi no Londonas uz Vindzoras pili. Lielbritānijā ir 137 nāves gadījumi no vīrusa, vairāk nekā 2500 apstiprinātu saslimšanas gadījumu, bet zinātnieki rēķina, ka inficēto skaits varētu būt 50 000.  Taču atšķirībā no kontinentālās Eiropas – briti vēl vilcinās ar ceļošanas ierobežojumu ieviešanu.

Starp citu arī “Brexit” sarunu vadītājam no ES puses Mišelam Barnjē konstatēts koronavīruss. Taču, spriežot pēc viņa videovēstījuma sociālajos tīklos, viņš jūtas labi.

Trešdien Vācijas iedzīvotājus uzrunāja Vācijas kanclere Angela Merkele. Viņai šādas TV uzrunas nav tipiskas - viņa to parasti dara tikai uz Jaungadu. Viņa aicināja iedzīvotājus situāciju uztvert nopietni, uzsverot, ka ne pēc Vācijas atkalapvienošanās, ne pat pēc Otrā pasaules kara valsts nav saskārusies ar šādu izaicinājumu, kas tik ļoti saistīts ar vāciešu kolektīvo solidaritāti. Taču Vācija pagaidām vēl nav ieviesusi stingrus ierobežojumus kā Itālija vai Francija. Skolas gan slēgtas, un publiski pasākumi ierobežoti. Vācijā nāves gadījumu skaits salīdzinoši neliels – 43.

Vairāk nekā 100 000 ES pilsoņu palikuši aiz ES robežas satiksmes ierobežojumu dēļ un šobrīd gaida uz repatriāciju.    

“Mēs esam šeit, lai palīdzētu viņiem atgriezties mājās, un mēs cieši sadarbojamies ar valstu valdībām, arī Eiropas diplomāti visā pasaulē sniedz palīdzību. Pašlaik mēs palīdzam organizēt 13 lidojumus, lai repatriētu eiropiešus no Ēģiptes, Marokas, Filipīnām, Tunisijas un Argentīnas,” informēja komisijas vadītāja  Urzula fon der Leiena.

“Šajos lidojumos būs vairāk nekā 3000 cilvēku, turklāt mēs esam gatavi vest eiropiešus mājās arī no Peru, Maldivu salām, Mongolijas un daudzām Āfrikas valstīm. Pēdējo divu dienu laikā mēs esam repatriējuši simtiem Eiropas Savienības pilsoņu no Marokas,” informēja EK vadītāja. 

Attiecībā uz pasākumiem ekonomikas stimulēšanai Eiropas Centrālā banka ir paziņojusi par ārkārtas 750 miljardu eiro lielu atbalstu, lai atvieglotu pandēmijas ietekmi. Bankas prezidente Kristīne Lagarda - līdzīgi kā krīzes laikā 2008.gadā Mario Dragi - uzsvēra, ka banka darīs visu, kas ir nepieciešams.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti