Dragi izteicis gatavību palikt Itālijas premjera amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Itālijas premjerministrs Mario Dragi, kas pagājušajā nedēļā piedāvāja pamest amatu pēc viņa koalīcijas izjukšanas, apliecinājis Itālijas likumdevējiem, ka ir gatavs palikt valdības vadītāja postenī, bet tikai tad, ja partijas apvienosies ap viņu un uzticība tiks atjaunota.

Dragi līdz šim ir vadījis tā dēvēto nacionālās vienotības valdību, kurā bija pārstāvētas gandrīz visas parlamentā ievēlētās partijas. Tomēr "Piecu zvaigžņu kustība" nesen pameta valdību. Dragi turpmākais liktenis varētu būt zināms dienas beigās, pēc parlamenta debatēm.

Trešdienas rītā uzrunā Senātam Dragi izklāstīja nosacījumus.

Uzticības balsojums parlamenta augšpalātā gaidāms vakarā. Tā rezultāti varētu būt zināmi ap pulksten 20.30 pēc Latvijas laika.

Dragi atrodas vairāku partiju koalīcijas premjera amatā kopš 2021. gada februāra, vadot valsti koronavīrusa pandēmijas un tās izraisīto ekonomikas problēmu apstākļos.

Patlabanējo valdības krīzi izraisījusi populistiskā "Piecu zvaigžņu kustība" (M5S), kas atteicās balsot par vērienīgo palīdzības paketi, kas nepieciešama, lai stiprinātu Krievijas kara seku apdraudēto tautsaimniecību.

Dragi valdībai izdevās nodrošināt nepieciešamo vairākumu bez M5S, tomēr, kā tobrīd izteicās premjers, šis solis nozīmē, ka koalīcijas "uzticības pakts" ir lauzts un piedāvāja atkāpties.

Netiek izslēgts, ka "Piecu zvaigžņu kustība" varētu sašķelties un daļa no tās deputātiem atbalstīt Dragi. Valdības krišana un ārkārtas vēlēšanas var destabilizēt jau tā trauslo Itālijas ekonomiku.

Ja valdība krīt, pastāv risks, ka Itālija nepieņems budžeta likumu, lai palīdzētu nabadzīgākajiem cilvēkiem ar dzīves dārdzības krīzi un pabeigtu reformas, kas vajadzīgas, lai varētu izmantot Eiropas Savienības atveseļošanas pakotnes līdzekļus.

Gadījumā, ja Dragi valdība tomēr nevarēs turpināt darbu, rudenī nāksies rīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti