Demokrāti par Trampa attaisnošanu: Tas ir bezvērtīgs netaisnīgas tiesas iznākums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Demokrātu partija uzskata, ka ASV prezidenta Donalda Trampa attaisnošana impīčmenta apsūdzībās ir "bezvērtīgs netaisnīgas tiesas iznākums".

Trampa impīčmenta prāvā Senāts attaisno ASV prezidentu
00:00 / 03:19
Lejuplādēt

ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi pauda viedokli, ka bez tiesas nevar būt attaisnošanas, un nav tiesas bez lieciniekiem, dokumentiem un pierādījumiem.

Viņa uzsvēra, ka republikāņu Senāta nodevības dēļ diemžēl prezidents turpinās būt drauds Amerikas demokrātijai, uzstājot, ka stāv pāri likumam un var sagrozīt vēlēšanas, ja vēlas.

Savukārt Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers sacīja, ka Trampa attaisnošana ir bezvērtīga, jo republikāņi liedza uzklausīt prāvā lieciniekus.

Viedokļi par prāvu gan Senātā, gan sabiedrībā kopumā saglabājušies tikpat diametrāli pretēji kā pirms tās.

"Jau no dienas, kad impīčmenta process tika sākts Pārstāvju palātā, tā bija vienas partijas afēra, kam varēja būt tikai šāds iznākums. Senāts sekoja likuma varai un konstitūcijai," sacīja republikāņu senators Teds Krūzs.

"Mana balss bija balstīta uz pierādījumiem, kurus iesniedza zvērestu devuši liecinieki. Izlasot telefonsarunas atšifrējumu starp pasaulē spēcīgāko personu un pasaules nepieredzējušāko līderi, kura valsts piedzīvo Krievijas agresiju, veselais saprāts man lika secināt, ka šis līderis tika iebaidīts," norādīja demokrātu senators Džo Menčins.

Politikas vērotāji spriež – uzsākot impīčmenta izmeklēšanu un zinot, ka Senātā ir republikāņu vairākums, demokrāti cerēja uz Donalda Trampa popularitātes krišanos pirms novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Taču pēc attaisnošanas prezidenta reitings pašlaik ir kāpis.

"Demokrātiem bija viena iespēja iet tālāk par parastām izmeklēšanām un spert šo lielo impīčmenta soli. Tas tika darīts, jo bija spēcīgs spiediens no partijas atbalstītāju progresīvā un liberālā gala, kas to izteikti vēlējās. Taču vienreiz to izdarot, ir ļoti maz cerību to izdarīt vēlreiz, un noteikti ne pirms vēlēšanām. Ja demokrāti grib redzēt kā Tramps aiziet no Baltā nama, tas viņiem jāpanāk pie vēlēšanu urnām novembrī," komentēja aģentūras "Associated Press" Vašingtonas biroja vadītāja Džūlija Peisa.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienoto Valstu Senāts trešdien attaisnoja Trampu abās impīčmenta apsūdzībās. Senāts vispirms nobalsoja, ka Tramps nav vainīgs varas ļaunprātīgu izmantošanā, un pēc tam otrā balsojumā - ka viņš nav vainīgs šķēršļu likšanā ASV Kongresam.

Apsūdzības ASV prezidentam tika izvirzītas saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Vēl pirms trešdienas balsojuma Senātā, ASV mediji vēstīja par e-pasta vēstulēm, kurās lasāms Pentagona amatpersonu lielais šoks par militārās palīdzības aizturēšanu Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti