Baidens nodrošina Demokrātu partijas nomināciju ASV prezidenta vēlēšanām

Bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens ir ieguvis nepieciešamo balsu skaitu, lai saņemtu Demokrātu partijas nomināciju gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām. Viņa kandidatūra gan vēl jāapstiprina Demokrātu nacionālajā kongresā. Tikmēr gan Baidena, gan pašreizējā prezidenta Donalda Trampa starpā priekšvēlēšanu izteikumi kļūst arvien skaļāki.

Baidens par faktisko prezidenta amata kandidātu rudenī gaidāmajās vēlēšanās kļuva jau pirms dažiem mēnešiem, kad no turpmākās cīņas izstājās viņa sīvākais sāncensis Bērnijs Sanderss. Lai arī formāli Baidenam neviens uzvaru vairs it kā nevarēja atņemt, priekšvēlēšanu cīņa turpinās, jo līdz šim neviens pretendents, arī Baidens, nebija ieguvis partijas nominācijas saņemšanai nepieciešamo 1991 delegāta balsi. Tieši tāpēc nedēļas sākumā septiņos ASV štatos un galvaspilsētā Vašingtonā notika Demokrātu partijas priekšvēlēšanas. 

Džo Baidens pietuvina oficiālu kandidēšanu ASV prezidenta vēlēšanāsUģis Lībietis

Koronavīrusa pandēmijas dēļ vairāki štati savus balsojumus bija pārcēluši uz 2. jūniju. Tāpēc nevilšus izveidojās situācija, ka otrdien tika izlemts gandrīz 500 Nacionālā konventa delegātu balsu liktenis. Tas ir otrais lielākais skaits balsu pēc tā dēvētās superotrdienas marta sākumā.

Pēc tam, kad piektdien kļuva zināmi šo vēlēšanu rezultāti, Baidens beidzot varēja oficiāli paziņot, ka nepieciešamo balsu skaitu partijas nominācijai viņš ir ieguvis. Uzrunājot savus atbalstītājus ar "Twitter" palīdzību, Baidens uzsvēra, ka viņam ir bijis gods cīnīties ar pārējiem Demokrātu partijas kandidātiem, kuru vienubrīd bija pat vairāk nekā 20, bet tagad partija uz vēlēšanām dodas vienota. Tāpat viņš solījis cīnīties katru dienu, lai varētu atgūt amerikāņu nācijas dvēseli.

Baidena izteikumi ir izskanējuši laikā, kad Savienotajās Valstīs plašumā vēršas sabiedrības neapmierinātība ar policistu rīcību, nogalinot melnādaino Džordžu Floidu.

Piektdien, iepazīstinot tautu ar pārsteidzoši pozitīvajiem datiem par ASV darba tirgus atkopšanos, ASV prezidents Donalds Tramps visai neveikli izteicās, ka “Džordžs Floids noteikti noskatoties no debesīm uz to, cik lieliska šī diena ir ASV sabiedrībai".

Amerikāņu komentētāji norādīja, ka abu vadošo politisko spēku pārstāvji šos izteikumus gan traktējot atšķirīgi. Proti, republikāņi liekot uzsvaru uz to, ka ir sākušās diskusijas par sabiedrības saliedēšanu, turklāt arī ekonomika atkopjas. Savukārt demokrāti uzsver, ka Floida uzvārda piesaukšana ir neveikls Trampa mēģinājums novērst uzmanību no samilzušajām problēmām.

Arī Baidens ir izmantojis iespēju kritizēt Trampu, norādot, ka šajā grūtajā laikā Trampa niknā un šķeļošā politika nav pareizā atbilde.

Pēc bijušā viceprezidenta vārdiem, valsts ir noilgojusies pēc spēcīgas vadības, kas spēj apvienot tautu. Pats Baidens gan arī pakļauts kritikai par to, ka savā uzrunā 10-15 procentus iedzīvotāju ir nosaucis vienkārši par ne visai labiem cilvēkiem.

Baidens par Demokrātu partijas kandidātu gaidāmajās prezidenta vēlēšanās oficiāli tiks nominēts augustā paredzētajā Demokrātu partijas nacionālajā konventā. Jau iepriekš viņš izteicies, ka par savu līdzgaitnieci viceprezidenta amatam priekšvēlēšanu cīņā izvēlēsies kādu sievieti. Turklāt, visticamāk, afroamerikānieti. Ņemot vērā pēdējo dienu plašos protestus, šādai izvēlei varētu būt īpaši svarīga nozīme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti