Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dienas notikumu apskats

Veselības aprūpes pieejamībā Latvijai ir kur augt

Dienas notikumu apskats

ASV un Ķīna turpina tirdzniecības tarifu cīniņu

ASV piemēro sankcijas krievu biznesmeņiem un valdības elitei

ASV vērš sankcijas pret septiņiem Krievijas oligarhiem

Amerikas Savienotās Valstis paziņojušas, ka vērsīs sankcijas pret septiņiem Krievijas oligarhiem, vēsta AFP. Sankcijas noteiktas cilvēkiem, kuri atbalstījuši un guvuši labumu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina pūlēm graut Rietumu demokrātiju.

Sankcijas vērstas arī pret 12 viņu kontrolētām vai piederošām firmām, kā arī sarakstā iekļautas 17 augsta raga valdības amatpersonas.

Starp personām, kurām noteiktas sankcijas, ir alumīnija magnāts Oļegs Deripaska un valstij piederošā enerģētikas uzņēmuma "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers,  kā arī Putina znots Kirils Šamalovs un Suleimans Kerimovs, kura ģimene kontrolē Krievijas lielāko zelta ieguves kompāniju „Poļus”. Tāpat sankcijas piemērotas ieroču tirdzniecības uzņēmumam "Rosoboron-eksport" un tā vajadzībām izveidotajai bankai.

Kā paskaidroja ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins, Kremlis darbojas oligarhu un valdošās elites labā, tādējādi, lai nepieļautu, ka arī turpmāk viņi gūst labumu no Maskavas iesaistīšanās, Vašingtona šīm personām un to uzņēmumiem noteikusi sankcijas.

Mnučins piebildis, ka šīm personām un uzņēmumiem vairot peļņu Maskava palīdzējusi ar dažādu kaitniecisku darbību īstenošanu visā pasaulē - gan Ukrainā, gan Sīrijā. Vienlaikus ASV finanšu ministrs norādījis arī uz Kremļa centieniem apdraudēt demokrātiju rietumvalstīs ar kiberuzbrukumu palīdzību.

Šīs visas apsūdzības Krievija ir kategoriski noliegusi, tostarp par tās iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā vai ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas finansēšanu.

Turklāt spriedzi starp ASV un Krieviju palielinājis arī Lielbritānijā saindētais bijušais Krievijas dubultspiegs un viņa meita. Londona uzskata, ka par uzbrukumu atbildīgs Kremlis, un ir izraidījusi krievu diplomātus, kā arī pārtraukusi augsta līmeņa diplomātisko sadarbību. Solidarizējoties ar Apvienoto Karalisti, arī Rietumi paziņojuši par līdzīgiem pasākumiem.

KONTEKSTS:

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija marta vidū apstiprināja līdz tam brīdim stingrākās sankcijas pret Krieviju par tās iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. ASV Kongress sankcijas izvirzīja jau pagājušogad, taču Tramps ilgi vilcinājās tās piemērot.

Sankcijas vērstas pret kopumā 19 Krievijas pilsoņiem, no kuriem 13 apsūdzēti īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanā, un piecām organizācijām, kas veikušas kiberuzbrukumus ASV. Pilsoņu vidū ir arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušais personīgais pavārs. Sankcijas nosaka liegumu ieceļot ASV un jebkādu valstī esošo aktīvu iesaldēšanu. Sarakstu bija plānots papildināt ar Krievijas oligarhiem.

4.martā Lielbritānijā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā. Kremlis to noliedz.

Zināms, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti