Pusdiena

ES un Valūtas fonds Ukrainai varētu aizdot vienu miljardu eiro

Pusdiena

Pusdiena 14.06.2018

Ziemeļkorejai sankcijas paliks spēkā tik ilgi, kamēr tā neveiks pilnīgu kodolatbruņošanos

ASV: Sankcijas Ziemeļkorejai var mazināt tikai pēc tās kodolatbruņošanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sankciju mazināšana Ziemeļkorejai var notikt tikai pēc tās pilnīgas kodolatbruņošanās. Tā pēc tikšanās Seulā ar Dienvidkorejas un Japānas amatpersonām paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. Viņš arī noliedza Ziemeļkorejas medijos izskanējušo informāciju, ka ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns būtu vienojušies par pakāpenisku šī procesa norisi. Tādējādi Phenjanai noteiktas sankcijas joprojām ir spēkā un tiks atceltas tikai pēc pilnīgas kodolprogrammas ierobežošanas.

ASV un Ziemeļkorejas līderi, pirms divām dienām tiekoties vēsturiskajā samitā Singapūrā, apņēmās, ka Phenajana darīs visu iespējamo, lai sekmētu atbruņošanos, bet Vašingtona savukārt apņēmās sniegt drošības garantijas.

Par šiem, kā arī citiem jautājumiem, kuri tika apspriesti starp Baltā nama saimnieku Donaldu Trampu un Phenjanas režīma līderi Kimu Čenunu, ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo Seulā informēja Dienvidkorejas un Japānas ārlietu ministrus.

Pompeo bija tas, kurš vēlāk nāca klajā ar paziņojumu, ka diskusijas par sankciju atvieglošanu Ziemeļkorejai notiks tikai tad, kad būs notikusi pilnīga Phenjanas kodolatbruņošanās.

Vašingtona jau iepriekš norādīja, ka priekšnoteikumi sankciju atcelšanai nav mainījušies, kodolatbruņošanās ir jābūt "pilnīgai, pārbaudāmai un neatgriezeniskai".

ASV valsts sekretārs uzsvēra, ka Tramps nevienā mirklī nav runājis par pakāpenisku sankciju atvieglošanu, tostarp, kad runāja par iespējamo militāro mācību pārtraukšanu Korejas pussalā.

Iepriekšējā ASV administrācija Ziemeļkorejai apmaiņā pret kodolprogrammas ierobežošanu solīja piešķirt dažādus ekonomiskos un finansiālos atvieglojumus, lai panāktu "pilnīgu kodolatbruņošanos". Turpretī Trampa administrācija ir no šīs pieejas atteikusies.

ASV valsts sekretārs arī tic, ka arī Kims Čenuns apzinās šī jautājuma nozīmīgumu un darīs visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk notiktu Phenjanas atteikšanās no savas kodolprogrammas.

Arī Japānas un Dienvidkorejas pārstāvji pēc tam, kad Tramps apsvēris apturēt militārās mācības, par to pauda bažas Maikam Pompeo, taču viņš abas satrauktās puses nomierināja, apliecinot, ka attiecībā uz sankcijām pret Ziemeļkoreju nekas nav mainījies un tās paliks spēkā.

Japāna arī izrādījusi interesi tikties ar Ziemeļkorejas līderi. Plānots, ka Tokija šo jautājumu ar Phenjanu pārrunās ceturtdien, 14.jūnijā, un piektdien, 15.jūnijā, Ziemeļaustrumāzijas valstu drošības tikšanās laikā Mongolijā.

Tikmēr Ķīna, kura ir Ziemeļkorejas sabiedrotā, ir jau rosinājusi, ka ANO Drošības padome varētu apsvērt Ziemeļkorejai noteikto sankciju apturēšanu vai atcelšanu ar priekšnoteikumu, ja Phenjana ievēros ANO rezolūcijas nosacījumus un arī diplomātiskajās sarunās būs iespējams runāt par progresu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti