Trampa solījums izbeigt ASV un Dienvidkorejas militārās mācības raisa neizpratni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ASV prezidents Donalds Tramps pēc tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu paziņoja, ka ASV izbeigs kopīgās militārās mācības ar Dienvidkoreju. Ziemeļkorejas valsts kontrolētie mediji šādu Trampa paziņojumu slavējuši, tikmēr Dienvidkoreja un Japāna paudusi neizpratni un bažas, ņemot vērā manevru nozīmi drošības jomā reģionā.

Tramps pēc tikšanās ar Kimu sacīja, ka "ASV kara spēles ar Dienvidkoreju tikšot izbeigtas, jo tās ir pārāk dārgas". Tramps izteica mājienus, ka nākotnē varētu runāt arī par ASV kontingenta izvešanu no Dienvidkorejas.

Dienvidkorejā nav viennozīmīgas reakcijas par Trampa izteikumiem. Prezidenta Muna Džēina preses pārstāvis vien sacīja, ka Dienvidkorejai jānoskaidro Trampa teiktā patiesā nozīme un mērķi, lai izdarītu secinājumus. Ceturtdien, 14.jūnijā, gan notiks Dienvidkorejas Nacionālās drošības padomes sēde, kurā tiks runāts par šo tēmu, tomēr eksperti nedomā, ka Tramps tik tiešām atteiksies no kopīgajām mācībām.

"Pētot ASV mediju ziņas, var redzēt, Tramps par tādiem izteikumiem tiek kritizēts. Ja ASV tik tiešām nepiedalīsies kopīgajās mācībās, tad Ziemeļkoreja būs dabūjusi, ko vēlējusies.

Ļoti iespējams, ka tas tika izteikts, lai panāktu sev vēlamu rezultātu, tas ir, aicinātu Ziemeļkoreju uz kodolatbruņošanos," teica Ihvas Sieviešu universitātes pētniece Ziemeļkorejas jautājumos Kima Sohjana.

Drošības eksperti pauduši bažas, ka ASV militārās klātbūtnes samazināšana Austrumāzijā būtiski izmainītu spēku līdzsvaru, ņemot vērā Ķīnas militāro attīstību. Trampa paziņojumi satraukuši arī Japānu, pāri kurai vēl pagājušā gada otrajā pusē lidoja Ziemeļkorejas palaistās raķetes.

"Dienvidkorejā un Japānā izvietotie ASV karavīri spēlē ārkārtīgi nozīmīgu lomu šī reģiona drošībā. Neraugoties uz attiecību uzlabošanos, pašlaik Japāna nemainīs savu politiku attiecībā pret Ziemeļkoreju," sacīja Japānas aizsardzības ministrs Iconuri Onodera.

Japānas aizsardzības ministrs sacīja, ka Japāna ir gatava turpināt kopīgos militāros manevrus ar ASV, kas palīdz sargāt valsts drošību.

Lielākais ieguvējs no Singapūras samita varētu būt Ķīna – tās valdības pārstāvji jau aicinājuši mīkstināt sankcijas pret Ziemeļkoreju, savukārt Trampa paziņojums par iespējamu militārās klātbūtnes samazināšanu ļauj Ķīnai domāt par potenciālu ietekmes paplašināšanu reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti