ASV anulētas vīzas 1000 studentiem no Ķīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

ASV varasiestādes ir anulējušas vīzas vairāk nekā vienam tūkstotim studentu no Ķīnas. Šāds solis tiek pamatots ar cīņu pret intelektuālā īpašuma un jaunāko tehnoloģiju zādzību. Tiek ziņots, ka runa pārsvarā ir par doktorantūras studentiem un citiem jaunajiem pētniekiem.

ASV anulētas vīzas 1000 studentiem no Ķīnas
00:00 / 02:40
Lejuplādēt

Cīņa pret tā dēvētajiem viltus studentiem no Ķīnas tika pastiprināta kopš šā gada 1. jūnija, kad par šo soli paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps. Dažu mēnešu laikā ir anulēts aptuveni 1000 studentu vīzu.

ASV Tēvzemes drošības departamenta pagaidu vadītājs Čads Volfs trešdien, 9. septembrī, sacīja, ka Ķīna mēģina ļaunprātīgi izmantot ASV akadēmisko kopienu. Tādēļ varasiestādes ir sākušas vērsties pret atsevišķiem studentiem un pētniekiem, kuriem ir saikne ar Ķīnas militāro stratēģiju, lai novērstu mēģinājumus nozagt vai kā citādi iegūt nozīmīgus pētniecības datus.

Runa pārsvarā ir par doktorantiem un jaunajiem pētniekiem, nevis par zemākā līmeņa augstskolu studentiem.

Pagaidām vīzas ir anulētas nelielai daļai no kopējā ķīniešu studentu skaita. Dati liecina, ka 2018.-2019. mācību gadā dažādās Amerikas augstākās izglītības iestādēs ir studējuši aptuveni 340 000 jauniešu no Ķīnas. Tā ir lielākā ārzemju studentu grupa ASV.

Tomēr vairāki plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka

studenti no Ķīnas arvien vairāk sāk sūdzēties par negatīvu attieksmi pret viņiem.

Jaunieši tiek uzlūkoti ar aizdomām, un universitātēs tiek apšaubīts, kādēļ patiesībā viņi vēlas studēt.

Tramps iepriekš ir izteicies, ka atsevišķi doktorantūras studenti un pētnieki ir saistīti ar Ķīnas armiju. ASV prezidents arī apgalvojis, ka viltus studenti jau ir nozaguši vairākus svarīgus zinātniskos pētījumus.

Tēvzemes drošības departaments paziņoja, ka ASV arī turpmāk labprāt uzņems studentus no Ķīnas, kuri nemēģina palīdzēt Ķīnas Komunistiskajai partijai sasniegt tās militārās dominēšanas mērķus.

Tikmēr izdevuma „Foreign Policy” galvenā redaktora vietnieks Džeimss Palmers intervijā britu laikrakstam „The Guardian” lika noprast, ka Vašingtonas amatpersonu aizdomas varētu būt pārspīlētas. Daudzas Ķīnas augstskolas ir tikai attāli saistītas ar armiju. Esot studenti, kuri pabeidz kādu no tā dēvētajām militārajām akadēmijām, bet ar grādu angļu literatūrā vai mežzinātnē.

KONTEKSTS:

Par intelektuālā īpašuma zādzību kontekstā ar Ķīnu tiek runāts diezgan regulāri. Zināms, ka Ķīnas likumi pieprasa tur strādājošajiem uzņēmumiem, tostarp ārvalstu, atklāt valsts iestādēm savus tehnoloģiskos risinājumus un citus komercnoslēpumus. Tas daudzām kompānijām nav pieņemams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti