Aptuveni 1000 tiesnešu «Klusajā maršā» Varšavā prasa neatkarību tiesu varai; gājienā solidarizējas arī tiesneši no Latvijas

Aptuveni tūkstotis tiesnešu un advokātu šopēcpusdien pulcējās Polijas galvaspilsētā Varšavā poļu kolēģu rīkotajā „Klusajā maršā” no Augstākās tiesas uz Polijas parlamentu. Tā savos vērojumos ar Latvijas Radio dalījās Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents Juris Siliņš, kas arī atrodas Varšavā un pauž atbalstu kolēģiem Polijā.

Jau ziņots, ka gājiena mērķis ir pievērst starptautisku uzmanību Polijas valdības augošajiem centieniem iegrožot tiesnešu brīvību. Tiesneši iebilst, ka grozījumi normatīvos par tiesu varu tiek veikti politisku ambīciju apmierināšanas dēļ, pavadot tos ar populistiskiem saukļiem, bet neizvērtējot ietekmi uz tiesu varas neatkarību.

Juris Siliņš par tiesnešu gājienu VaršavāEdgars Kupčs

  "Ar Polijas tiesu varas neatkarību ir zināmas problēmas. Polijas tiesu varas neatkarība ir saņēmusi nosodījumu no Eiropas Savienības tiesas, no Eiropas Komisijas. Drīzāk varam runāt par to, ka reformas, kas veiktas Polijas tiesu varā, neatbilst tām vērtībām, kādas Eiropas Savienībā tiek izvirzītas attiecībā uz tiesu varu," norādīja Juris Siliņš.

  "Gājienā, protams, piedalās Polijas kolēģi - Polijas tiesneši un advokāti, lielākās Eiropas valstu daļas tiesnešu biedrību pārstāvji - Vācijas, Austrijas, Itālijas, Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Norvēģijas, Īrijas tiesneši," pastāstīja Siliņš. "Gājienu visu tā norises laiku pavada cilvēki gar [ielu] malām, kuri pauž, cik es saprotu poļu valodu, atbalstu tām prasībām, kādas tiek izvirzītas attiecībā uz tiesu varas jautājumiem."

  Tiesnešu gājiens turpina pērn decembrī notikušās masu demonstrācijas vairākās Polijas pilsētās, kurās tūkstošiem iedzīvotāju protestēja pret jaunām tieslietu sistēmas reformām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti