Apšaudē Tunisijā nogalināti 19 cilvēki, lielākoties ārvalstnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Teroristu uzbrukumā slavenajā Bardo muzejā Tunisijas galvaspilsētā Tunisā šo pēcpusdien nogalināti 19 cilvēki, kuru vidū ir 17 ārvalstu tūristi - pārsvarā no tādām Eiropas valstīm kā Francija, Polija, Lielbritānija un Spānija. Vairāki desmiti cilvēku tika sagrābti par ķīlniekiem. Par terora aktu, kas Tunisijā ir asiņainākais kopš tā dēvētajiem “arābu pavasara” nemieriem pirms pieciem gadiem, pagaidām neviens atbildību nav uzņēmies. Tunisijā notikušo nosodījusi arī Latvija. 

Līdz šim pieejamā informācija liecina, ka vairāki ar Kalašņikova automātiem bruņoti kaujinieki mēģināja iekļūt Tunisijas parlamenta ēkā, kur notika pretterorisma likumprojekta apspriešana. Parlamenta apsardze atsita uzbrukumu un kaujinieki pārgāja uz netālu esošo Bardo muzeju, kas ir iecienīts tūristu vidū. Tobrīd laukumā ap muzeju bijuši vairāki simti cilvēku. Uzbrucēji skrienot uz muzeja telpām pa ceļam šāvuši uz cilvēkiem, kas kāpa savos autobusos.

Jau Bardo iekšienē vairāki desmiti tā apmeklētāju nonāca ķīlnieku lomā, bet daudziem izdevās izbēgt. Nekavējoši sāktā policija operācija nogalināti divi teroristi. Tiek meklēti viņu līdzdalībnieki.

Apšaudē gāja bojā vismaz 17 ārzemnieki vairāki Francijas, Polijas, Lielbritānijas un Spānijas pilsoņi. Nogalināti arī tunisiešu policisti. 

Kā norāda BBC, Bardo muzejs Tunisijā pazīstams ar bagātu senās Romas impērijas laiku  mākslas darbu kolekciju un ir iecienīts tūrisma galamērķis.

Pasaulē nosoda uzbrukumu

Vairāku valstu valdības, tajā skaitā, arī Latvija tos nosodījuša teroraktu, par kuru atbildību gan pagaidām neviens nav uzņēmies.

 „Mēs spriedām par cīņu pret terorismu, un diemžēl tieši tagad ir jāsaskaras ar jaunu tā izpausmi Tunisijā. Mēs cieši sekojam situācijai, bet es nevēlos pāragri izteikt komentārus,” sacīja Francijas prezidents Fransuā Olands.

„Laikā, kad man jārunā šeit, Luvrā, citā muzejā Tunisā notiek teroristu uzbrukums, cilvēki sagrābti par ķīlniekiem. Ir upuri un ievainotie. Es nekavējoši sazinājos ar Tunisijas prezidentu, lai izteiktu mūsu solidaritāti un atbalstu. Ikreiz, kad teroristi pastrādā noziegumus, vienalga, kur tas notiek, mēs nevaram mierīgi uztvert, ka terorisma mašīna apdraud cilvēku dzīvības,” norādīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Uzbrukuma laikā liela poļu tūristu grupa ar vairāk nekā 30 cilvēkiem atradās muzejā. „Līdz šim mēs esam saņēmuši drošas ziņas, ka trīs mūsu līdzpilsoņi ir ievainoti. Taču par vairākuma likteni ziņu vēl nav,” sacīja Polijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Marcins Vojcehovskis.
Šis Tunisijā ir asiņainākais terorakts kopš 2010.-2011.gada, kad "Arābu pavasara" nemieros tika gāzts valstī ilgus gadus valdījušais diktators Zins el Abidins ben Ali. Tunisijā ir nopietna džihādistu klātbūtne, tomēr sadursmes līdz šim pamatā notikušas Alžīrijas pierobežas kalnos, valsts rietumdaļā.

Bažas par drošību Tunisijā pieaugušas kopš brīža, kad situācija blakus esošajā Lībijā kļuvusi nestabila. Liels skaits tunisiešu devušies uz kaujām Sīrijā un Irākā, radot bažas par uzbrukumiem pēc viņu atgriešanās mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti