Amerikas tiesa izsludinājusi aresta orderi Irānas tankkuģim

Amerikas tiesa ir izsludinājusi aresta orderi Irānas tankkuģim, kas iepriekš bija aizturēts Gibraltārā. ASV valdība vērsās savas valsts tiesa dienu pēc tam, kad Gibraltāra varasiestādes nolēma atbrīvot Irānas tankkuģi, par spīti Vašingtonas mēģinājumiem panākt pretējo. Turpmākais kuģa liktenis pagaidām nav skaidrs.

Amerikas tiesa ir izsludinājusi aresta orderi Irānas tankkuģimArtjoms Konohovs

  ASV valdība turpina mēģinājumus panākt Irānas tankkuģa arestu. Ceturtdien Gibraltāra tiesa nolēma atbrīvot kopš jūlija sākumā aizturēto tankkuģi, jo Irānas valdība rakstiski ir apsolījusi, ka tas nenogādās naftu valstīm vai organizācijām, kas ir pakļautas Eiropas Savienības sankcijām.

  Kā zināms, kuģis sākotnēji tika aizturēts, jo pastāvēja aizdomas, ka tajā esošie vairāk nekā divi miljoni barelu naftas ir domāti Sīrijai.

  Amerikāņu amatpersonu mēģinājumi pēdējā brīdī panākt kuģa paturēšanu Gibraltārā nav vainagojušies ar panākumiem. Atsevišķos medijos tika citēti vārdā nenosauktie ASV diplomāti, kuri pauda nožēlu, ka Lielbritānija, kas ir viens no tuvākajiem Amerikas sabiedrotajiem, ir atteikusies palīdzēt Vašingtonai aizturēt Irānas kuģi.

  Tādēļ tagad ASV valdība vērsās Kolumbijas apgabala tiesā ar lūgumu izsludināt aresta orderi. Tiesa apmierināja šo lūgumu, norādot, ka kuģis varētu būt saistīts ar teroristiskām organizācijām un terorisma finansēšanu. Kā zināms, ASV ir oficiāli atzinusi Irānas Islāma revolucionāro gvardi par teroristisko organizāciju.

  Papildus kuģa aresta orderim tiesa ir likusi arī iesaldēt 995 tūkstošus ASV dolāru no kāda Amerikas bankas konta, kas ir saistīts ar Irānas uzņēmumu “Paradise Global Trading LLC”. 

  ASV Tieslietu ministrija apgalvo, ka gan kuģis, gan minētā kompānija esot saistīti ne tikai ar terorisma finansēšanu, bet arī ar naudas atmazgāšanu, bankas dokumentu viltošanu un citiem noziegumiem.

  Tikmēr tankkuģis joprojām atrodas Gibraltārā. Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka kuģis ir nedaudz mainījis savu atrašanās vietu, bet joprojām ir pietauvots Lielbritānijai piederošajā teritorijā. Pagaidām nav zināms, kad tas varētu turpināt savu ceļu un kādā virzienā tas notiks.

  Iepriekš Gibraltāra valdības vadītājs Fabians Pikardo ir sacījis, ka kuģis varētu doties ceļā tiklīdz būs atrisināti atsevišķi loģistikas jautājumi. Tam nevajadzētu aizņemt vairāk par pāris dienām. Tāpat Pikardo ir netieši apstiprinājis, ka vismaz sākotnēji nafta uz šī tankkuģa ir bijusi domāta Sīrijas prezidenta Bašara Asada režīmam. Bet Gibraltāram esot izdevies panākt, ka šī 140 miljonu dolāru vērtā krava pie Asada tomēr nenonāk.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti