Gibraltārs atbrīvos Irānas tankkuģi 

Gibraltāra Augstākā tiesa ceturtdien lēma atbrīvot aizturēto Irānas naftas tankkuģi. Šāds lēmums pieņemts par spīti tam, ka ASV vērsās tiesā ar lūgumu kuģi paturēt apcietinājumā. Irānas tankkuģa atbrīvošana varētu atrisināt Irānā aizturētā britu tankkuģa „Stena Impero” lietu, kurā iesaistīts arī viens Latvijas valstspiederīgais.

Gibraltārs atbrīvos Irānas tankkuģi Rihards Plūme

  Kuģis "Grace 1" ar Irānas naftas kravu tika aizturēts 4. jūlijā aizdomās par naftas vešanu uz Sīriju, pārkāpjot starptautiskās sankcijas. Gibraltāra ģenerālprokurors neplānoja izdot tā turpmāka aresta orderi, tāpēc kuģi ceturtdien bija plānots atbrīvot. Tomēr lēmuma ceturtdienas rītā vēl nebija, jo ASV Tieslietu ministrija vērsās Gibraltāra tiesā ar lūgumu paturēt kuģi apcietinājumā. Tas tika pamatots ar vairākām pret kuģi vērstām ASV apsūdzībām, neatklājot to būtību. ASV lūguma dēļ tiesas lēmuma pieņemšana tika pārcelta uz vakaru, un tiesa lēma par labu kuģa atbrīvošanai.

  Atbildot uz "Grace 1" aizturēšanu, Irāna Hormuza šaurumā sagrāba Zviedrijas kompānijai "Stena Bulk" piederošo tankkuģi "Stena Impero", kam ir Lielbritānijas karogs. Uz tā atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais. Pēc Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") teiktā, notikušais ir atbilde uz Irānas tankkuģa arestu. Viņaprāt, „Stena Impero” apkalpe ir ģeopolitiskās spēles ķīlnieki. Tādēļ Gibraltāra tiesas lēmums par Irānas kuģa atbrīvošanu varētu palīdzēt atrisināt situāciju ar britu tankkuģa un tā apkalpes aizturēšanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti