«Amazon» vēršas tiesā par Pentagona noslēgto darījumu ar «Microsoft»

ASV interneta tirdzniecības milzis „Amazon” vērsies tiesā, lai apstrīdētu Pentagona noslēgto 10 miljardus vērto darījumu ar ASV informācijas tehnoloģiju gigantu „Microsoft”. Noslēgtais līgums paredz izveidot mākoņdatošanas sistēmu ASV armijai. „Amazon” uzskata, ka darījums ir politizēts, jo starp Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu un uzņēmuma dibinātāju Džefu Bezosu jau ilgstoši pastāv nesaskaņas. Turpina Rihards Plūme.

«Amazon» vēršas tiesā par Pentagona noslēgto darījumu ar «Microsoft»
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirms nepilna mēneša Pentagons noslēdza līgumu ar ASV informācijas tehnoloģiju gigantu „Microsoft” par 10 miljardus ASV dolāru vērtas mākoņdatošanas sistēmas izveidi ASV armijai. Sistēmā paredzēts uzglabāt un apstrādāt milzīga apjoma klasificētus datus. Tas ļautu militārpersonām izmantot mākslīgo intelektu, lai uzlabotu militārās spējas plānošanā un kaujas laukā.

Cīņā par vērienīgo darījumu iesaistījās arī tādas kompānijas kā interneta tirdzniecības milzis „Amazon”, IBM un „Oracle”. Tomēr jau ātri vien Petnagona vadītais process tika kritizēts nepietiekamās konkurences dēļ. Citi pretendenti pauda satraukumu par bijušā „Amazon” darbinieka lomu, kurš bija strādājis pie konkrētā tehnoloģiju projekta Aizsardzības departamentā un vēlāk atkal pievienojās „Amazon”. Kompānijas IBM un „Oracle” no procesa pērn izstājās un „Oracle” šo procesu neveiksmīgi apstrīdēja federālajā tiesā.

Pēc darījuma noslēgšanas ar „Microsoft”, „Amazon” neslēpa savu pārsteigumu un norādīja, ka apsver tālākos soļus. Tagad „Amazon” nolēmis noslēgto darījumu apstrīdēt tiesā Vašingtonā. Uzņēmums tiesā vērsās piektdien, lūdzot izdot arī aizsardzības rīkojumu, lai tiesas prāvas saturs nenonāktu sabiedrības redzeslokā. Iesniegtā prasība tiesā ietver patentētu informāciju, komercnoslēpumus un konfidenciālu finanšu informāciju, kas var radīt nopietnu kaitējumu jebkurai konkurējošajai pusei, uzsvēra „Amazon”.

Lai gan uzņēmums nav izskaidrojis, kādēļ vērsies tiesā, uzņēmuma pārstāvis Drū Hārdners iepriekš atzina Pentagona lēmumu pieņemšanas procesā bijuši skaidri trūkumi, kļūdas un nepārprotami aizspriedumi. Visticamāk, ka „Amazon” centīsies tiesā pierādīt to, ka par labu „Microsoft” spēlējušas ilgstošās nesaskaņas starp ASV prezidentu Donaldu Trampu un „Amazon” dibinātāju Džefu Bezosu. Par to, ka tiesas procesā tiks izmantots nesaskaņu arguments, liecina arī uzņēmuma tiesā iesniegtie videomateriāli ar Trampu.

Jūlijā Tramps sacīja, ka viņa administrācija pēc dažādu sūdzību uzklausīšanas rūpīgi sekos Petnagona vadītajam procesam. Prezidents arī vainojis uzņēmumu, ka tas valstij un vietējām pašvaldībām teju nemaz vai vispār nemaksā nodokļus un daudzi tūkstoši mazumtirgotāju „Amazon” dēļ spiesti pārtraukt savu uzņēmējdarbību.

Pentagons noliedz jebkādu politisku ietekmi uzvarētāja izvēlē, norādot, ka konkurence bijusi godīga. Pēc darījuma noslēgšanas ar „Microsoft” Pentagons paziņojumā uzsvēra:

„Visi piedāvājumi tika izvērtēti taisnīgi un tie tika vērtēti konsekventi saskaņā ar piedāvājumā noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem. Pirms uzvarētāja paziņošanas departaments veica sarunu ar Aizsardzības departamenta ģenerālinspektoru, kurš informēja par lēmumu turpināt procesu.”

Savukārt „Microsoft” paudis pārliecību, ka fakti norādīs uz detalizētu, rūpīgu un taisnīgu Pentagona vadītu procesu savu vajadzību noteikšanā, kurām vislabāk atbilda tieši „Microsoft”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti