5G tehnoloģiju izmanto arī lauksaimniecībā

Jauno 5G tehnoloģiju priekšrocības varētu izmantot arī nozarēs, kuras neuzskatām par īpaši modernām. Lielbritānijā testē, kā 5G var palīdzēt lauksaimniecībā. Konkrēti – govju ganāmpulka uzturēšanā.

180 govju kuplais ganāmpulks ir aprīkots ar bezvadu apkaklēm, kas monitorē katru dzīvnieku soli. Tad īpašs algoritms analizē datus par govju fizisko aktivitāti un, izmantojot ātro 5G tīklu, caur mobilo lietotni lauksaimniekiem un veterinārārstiem tiek ziņots, ja datos ir kādas nobīdes no normas, kas varētu liecināt par govju veselības problēmām. Moderno apkakļu mērķis ir uzlabot produktivitāti un ļaut lauksaimniekiem uzraudzīt savu ganāmpulku no attāluma. Un sākotnējā pieredze liecina, ka lietotne patiešām strādā – tā bija fiksējusi gadījumu ar netipiski augstu aktivitāti un vēlāk izrādījās, ka govij sākušās dzemdības.

Šī gan nav pirmā modernā tehnoloģija, ko izmanto fermās. Tagad ir arī automatizētas govju slaukšanas sistēmas un pat pašvadoši traktori.

5G tehnoloģijas nesīs jaunu inovāciju vilni, jo tas ļaus ļoti lielā ātrumā lejupielādēt datus, kas ir īpaši noderīgi lauku rajonos, kur parasti ir problēmas ar zonu. Daudzi operatori Eiropā un citviet jau sākuši laist klajā 5G pakalpojumu. Tomēr visā pasaulē tas varētu būt pieejams tikai desmit gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti