Eksperti: Krievijai neizdosies īstenot Ukrainas ostu blokādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

ASV Kara studiju institūta pētnieki ziņojumā pauduši, ka Krievijai neizdosies īstenot Ukrainas ostu blokādi.

Pārskatā norādīts, ka Krievijas kara flote palielina savu militāro klātbūtni Melnajā jūrā, visticamāk, mēģinot radīt apstākļus civilo kuģu piespiedu apturēšanai un pārmeklēšanai.

Taču, neraugoties uz šiem plāniem, Krievijas kara flote, visticamāk, nespēs īstenot pilnīgu ostu blokādi, jo tas nozīmētu, ka Krievijas spēki varētu atklāt uguni uz visiem kuģiem, kas mēģina sasniegt Ukrainu.

Pēc ekspertu domām, Krievija nemēģinās īstenot šādu pilnīgu blokādi, lai neizraisītu militāru konfliktu ar citām Melnās jūras valstīm, tostarp NATO dalībvalstīm Rumāniju, Bulgāriju un Turciju.

Tajā pašā laikā Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka vairākiem Āfrikas valstu līderiem piedāvājis aizstāt Ukrainas graudus ar bezmaksas Krievijas labību.

Krievija pagājušajā nedēļā izstājās no graudu darījuma, kas nodrošināja Ukrainas graudu eksportu pa Melno jūru. Tas radīja neskaidrību globālajā pārtikas tirgū. Krievijas spēki arī apšaudīja Ukrainas ostas, lai bojātu infrastruktūru turpmākai eksporta īstenošanai.

KONTEKSTS:

17. jūlijā Krievija paziņoja, ka izstājas no vienošanās, kas Ukrainai nodrošināja iespēju turpināt lauksaimniecības produkcijas eksportu no Melnās jūras ostām.

2022. gada vasarā izveidotais Ukrainas graudu eksporta koridors Melnajā jūrā ļāva apiet Krievijas karakuģu īstenoto Ukrainas ostu blokādi, ko Krievija uzsāka pēc pilna apmēra iebrukuma pagājušā gada 24. februārī.

Ukraina ir viena no pasaulē vadošajām labības piegādātājām, taču pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma graudu eksports apstājās. Krievijas īstenotās blokādes dēļ no Ukrainas Melnās jūras ostām mēnešiem nevarēja izbraukt kuģi ar simtiem tūkstošiem tonnu graudu un citiem lauksaimniecības produktiem. Savukārt tas izraisīja pārtikas cenu pieaugumu pasaulē.

Ukrainas graudu eksports atsākās tikai 2022. gada jūlijā pēc tam, kad Kijiva un Maskava piekrita ANO un Turcijas izstrādātajai iniciatīvai, kas ļauj kravas kuģiem no Ukrainas ostām netraucēti nokļūt līdz Bosfora šaurumam Turcijā, bet pēc tam doties tālāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti