Analītiķi: Ukrainas pretuzbrukuma operāciju lēnais temps varētu būt apzināta taktika

Ukrainas armijas pretuzbrukuma operāciju temps esot lēnāks, nekā gaidīts, taču tā varētu būt apzināta taktika, lai novājinātu ienaidnieku un sagatavotos daudz plašākai ofensīvai, norādīja ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi.

Analītiķi: Pretuzbrukuma operāciju lēnais temps varētu būt apzināta taktika

ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi ziņoja, ka pašlaik Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukuma operāciju temps esot lēnāks, nekā tika gaidīts, taču tā varētu būt apzināta taktika, lai novājinātu ienaidnieku un sagatavotos daudz plašākai ofensīvai.

Ukrainas armijas pretuzbrukumu operācijas vismaz trijos virzienos valsts austrumos un dienvidaustrumos turpinās jau vairākas nedēļas, bet eksperti norādīja, ka līdz šim tajās ir iesaistīta tikai neliela daļa no tam īpaši sagatavotajiem karavīriem, kuri apmācības izgāja rietumvalstīs.

Krievijas armija turpina apšaudīt Kijivu

Galvaspilsētā Kijivā viena no raķetēm trāpīja 16 stāvu dzīvojamai ēkai, pilnībā sagraujot četrus dzīvokļus mājas sestajā, septītajā un astotajā stāvā. Ēkā izcēlās plašs ugunsgrēks, kura dzēšana turpinājās vairākas stundas.

Pagaidām ir zināms par vismaz vienu nogalināto un diviem cietušajiem, kuri ir nogādāti slimnīcā.

Spēcīgi sprādzieni šonakt nogranda arī Krivijrihā, Harkivā un Hersonā.

Zelenskis: Ukraina nepiekritīs miera nosacījumiem, kas iesaldētu konfliktu

Nerimst cīņas frontē, kur turpinās Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu operācijas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vakar vakarā paziņoja, ka kaujas ar okupantiem ir nežēlīgas, bet valsts dienvidos notiekot karaspēka virzība uz priekšu. Savukārt valsts austrumos Kuprjanskas virzienā ukraiņu spēki varonīgi aizstāvot savas pozīcijas no pretinieku uzbrukumiem. Zelenskis arī pateicās armijai par vakar notriekto Krievijas helikopteru "Mi-24" virs Zaporižjas apgabala.

Savukārt intervijā britu raidsabiedrībai BBC Zelenskis paziņoja, ka Ukraina nekādā gadījumā nepiekritīs tādiem miera nosacījumiem, kas faktiski nozīmētu iesaldētu konfliktu,

bet Kijiva pie sarunu galda ar Maskavu sēdīšoties tikai pēc tam, kad Krievija būs pilnībā izvedusi savu karaspēku no valsts teritorijas.

Zelenskis uzsvēra, ka runa ir par visām kopš 2014. gada okupētajām teritorijām, tostarp Krimas pussalu.

Pēc Kahovkas dambja spridzināšanas vairs nevar nodrošināt ūdens plūsmu pa četrām apūdeņošanas kanālu sistēmām

Joprojām tiek apzinātas sekas pēc Kahovkas hidroelektrostacijas dambja uzspridzināšanas 6. jūnijā. BBC žurnālisti, izpētot jaunākos pieejamos satelītattēlus, ir secinājuši, ka divu nedēļu laikā kopš aizsprosta pārraušanas Kahovkas ūdenskrātuvē ūdens līmenis ir nokritis tik zemu, ka vairs nav iespējams nodrošināt ūdens plūsmu pa četrām apūdeņošanas kanālu sistēmām, kas apgādāja ar ūdeni vairāk nekā pusmiljonu hektāru plašas lauksaimniecības zemes abos Dņepras upes krastos. Pirms kara šajā aramzemēs ik gadu ievāca divus miljonus tonnu labības un saulespuķu sēklu.

Izdevums "Politico" vēstīja, ka rietumvalstu sabiedrotie apsver iespēju izraudzīties Rumāniju kā vietu, kur ukraiņu militārie piloti izietu apmācību ar iznīcinātājiem F-16, kurus šogad varētu piegādāt Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti