ANO: Gazas joslas ziemeļos palīdzība vajadzīga 800 000 palestīniešu

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ziņo, ka Gazas joslas ziemeļu daļā palīdzību nesaņem 800 000 palestīniešu. Izraēla šeit turpina militāro operāciju, tāpēc  situācija tuvākajā laikā saglabāsies sarežģīta. 

ANO humānās palīdzības organizācija vēsta, ka cilvēki Izraēlas armijas aplenktajā Gazas joslas ziemeļu daļā spiesti iztikt no atrastajiem augļiem un dārzeņiem. Tiekot arī nokauti lopi, jo tiem trūkst ūdens un barības. Vairs nedarbojas maizes ceptuves, cilvēki nespēj pagatavot ēdienu, bet lauksaimnieki nevar apstrādāt savus laukus. 

Tikmēr Izraēlas armija nedēļas nogalē paziņoja, ka plāno paplašināt militāro operāciju, tai skaitā pārbaudīt vēl vienu slimnīcu. Esot aizdomas, ka zem tās atrodas teroristu grupējuma "Hamās" komandcentrs. Armijas pārstāvji arī vēsta, ka ieroči un raķetes atrastas kādā mošejā, un tā tiekot izmantota arī kā ražotne. Teroristi turpinot izmantot slimnīcas, skolas, mošejas un dzīvojamos rajonus kā vairogus, lai pasargātos no uzbrukumiem. 

Savukārt britu raidorganizācija BBC vēsta, ka notiekot sarunas starp Izraēlas un grupējuma pārstāvjiem. Abas puses varētu vienoties par piecu dienu pamieru, un daļas Izraēlas ķīlnieku atbrīvošanu. 

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji. "Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 240 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī kara stāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki.

Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi, kā arī ierobežojot humānās palīdzības piegādes.

Kopš oktobra sākuma Gazas joslā iekšēji pārvietoti vismaz 1,1 miljons cilvēku. Liela daļa devušies uz teritorijas dienvidiem, daudzi meklē patvērumu slimnīcās.

Konflikta laikā nogalināti arī vismaz 100 ANO darbinieki, kā arī aptuveni 50 žurnālisti.

Izraēla apgalvo, ka cīņas Gazas joslā turpināsies, līdz teroristu grupējums "Hamās" tiks pilnībā iznīcināts un vainoja "Hamās" par slēpšanos aiz civiliedzīvotāju un civilās infrastruktūras vairoga. 

Tikmēr starptautiskā sabiedrība vairākkārt aicinājusi Izraēlu maksimāli izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un Gazas joslā ieviest humānās pauzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti