Dienas ziņas

Elektrības rēķini būs mazāki līdz janvārim

Dienas ziņas

Nepieciešama ūdeņraža plašāka izmantošana transportā

ASV tanki "Abrams" drīz būs Ukrainā

Ukraina jau drīzumā varētu saņemt amerikāņu tankus «Abrams»

Vācijas pilsētā Ramšteinā otrdien notika Ukrainas aizsardzības kontaktgrupas sanāksme, kurā Ukrainas sabiedrotie atkārtoti pauda gatavību sniegt visu iespējamo palīdzību ukraiņiem cīņā pret iebrucējiem. ASV pārstāvji pavēstīja, ka Ukraina jau drīzumā saņems amerikāņu tankus "Abrams".

Ramšteinas kontaktgrupu pagājušā gada aprīlī izveidoja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins. Tajā regulāri tiekas aizsardzības ministri un augstas militārās amatpersonas no gandrīz 50 valstīm, lai apspriestu, kā koordinēt militāro palīdzību Ukrainai.

ASV norādīja, ka agresorvalsts Krievijas militārā atbalsta grupa ir daudz šaurāka, jo tajā ir tikai Irāna un Ziemeļkoreja.

Ramšteinas sanāksmē bija redzamas vairākas jaunas sejas, jo Ukrainai, Kanādai un Latvijai ir jauni aizsardzības ministri. Latvijas aizsardzības ministram Andrim Sprūdam ("Progresīvie") šis ir pirmais lielais pasākums jaunajā amatā.

Sprūds tikās ar jauno Ukrainas aizsardzības ministru Rustemu Umerovu un apsolīja, ka Latvija piegādās Ukrainai papildu mīnmetējus, pretgaisa aizsardzības sistēmas un lielkalibra (155 mm) munīciju.

Viņš arīdzan apsolīja atbalstīt Ukrainu ceļā uz pievienošanos NATO.

Sprūds informē, ka ir vērojams būtisks progress jautājumā par "F-16" kara lidmašīnu piegādi Ukrainai.

"Domāju, ka tuvākajos mēnešos mēs redzēsim izrāvienu jauna bruņojuma, šajā gadījumā aviācijas, piešķiršanā Ukrainai," stāsta Sprūds.

Sanāksmes pirmajā daļā Umerovs izstāstīja par situāciju Ukrainā un kādas ir militārās vajadzības. Kopš Krievijas iebrukuma sākuma ASV kopā ar sabiedrotajām valstīm ir piešķīrušas 76 miljardus dolāru militārajā palīdzībā.

Ostins paziņoja, ka amerikāņu "Abrams M1" tanki drīzumā ieradīsies Ukrainā, kas, visticamāk, nozīmē, ka tie jau tur ir.

Taču Ukrainas sabiedrotie gatavojas ilgam karam, un tāpēc Ostins aicināja sabiedrotos "rakties dziļāk" savos militārajos krājumos, lai Kijivu vairāk nodrošinātu ar munīcijas un pretgaisa aizsardzības sistēmam.

"Pretgaisa aizsardzība glābj dzīvības. Tāpēc es mudinu šo grupu turpināt "rakties dziļāk" uz zemes bāzētās pretgaisa aizsardzības sistēmās Ukrainai. Mums ir jāturpina smagi strādāt, lai nodrošinātu Ukrainai tai nepieciešamās pretgaisa aizsardzības sistēmas un pārtvērējus."

Arī Vācija apsolījusi jaunu militāro palīdzību 400 miljonu eiro vērtībā, kurā būs iekļauta gan munīcija, gan bruņumašīnas.

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss gan pats nevarēja piedalīties sanāksmē, jo inficējies ar Covid-19.

Vācijas palīdzībā Ukrainai nebūs iekļautas tālas darbības rādiusa spārnotās raķetes "Taurus" – ierocis, kuru Ukraina ir lūgusi, bet kuru Berlīne līdz šim ir atteikusies piegādāt. Šīm raķetēm ir 500 kilometru darbības rādiuss, tātad ar tām būtu iespējams uzbrukt arī mērķiem Krievijā.

Vācija gaida uz ASV lēmumu – attiecībā uz ieroču piegādēm Berlīne grib rīkoties tikai saskaņoti ar Vašingtonu, līdzīgi kā tas savulaik bija ar tankiem. ASV pašlaik izvērtē iespēju piegādāt ukraiņiem "ATACMS" raķešu sistēmas, kuru darbības rādiuss ir līdz 300 km.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti