Rīta Panorāma

Roboti kļūst aizvien līdzīgāki dzīvām būtnēm

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ugunsgrēku dēļ Tenerifē evakuē 5 ciematus

Ugunsgrēku dēļ Tenerifē evakuē 5 ciematus, Kanādā - pilsētu

Savvaļas ugunsgrēku dēļ Spānijai piederošā Kanāriju arhipelāga Tenerifes salā evakuēti pieci ciemati, bet Kanādā pavēlēts evakuēt pilsētu. Liesmu izplatību veicina karstums un sausums.  

Ugunsgrēks izcēlās netālu no Spānijas augstākās virsotnes – 3700 metrus augstā Teides vulkāna. Liesmas spēji pārņēma 130 hektārus plašu teritoriju nacionālā parka teritorijā, bet pēc dažām stundām ugunsgrēka platība dubultojās.

Cīņu ar uguni apgrūtina sarežģītais reljefs, tai skaitā stāvas gravas un plašie izkaltušie meži, tāpēc nākas izmantot arī īpaši aprīkotus helikopterus.

Tenerife ir tūristu iecienīts galamērķis, un varas iestādes aizliegušas šī rajona apmeklējumu.

Pārējai salai pagaidām briesmas nedraud, taču nepieciešams saglabāt modrību. To skaidri pierāda traģiskie notikumi ASV Havaju arhipelāga Maui salā, kur savvaļas ugunsgrēks izpostīja nelielu piekrastes pilsētiņu un prasījis jau vismaz 110 cilvēku dzīvības.

Aptuveni 250 ugunsdzēsēju cīnās ar "nekontrolējamu" savvaļas ugunsgrēku Tenerifē, kā rezultātā tika slēgti ceļi un evakuēti pieci ciemati. Ugunsdzēsējus atbalsta 13 lidmašīnas un helikopteri, tostarp trīs tika nosūtīti no kontinentālās Spānijas.

Kanādā evakuē pilsētu  

Meža ugunsgrēki turpina plosīt arī Kanādu, kur evakuēties pavēlēts iedzīvotājiem vienā no lielākajām Kanādas ziemeļu pilsētām – Jelounaifā. Reģionā plosās vairāk nekā 230 ugunsgrēki. Izplatīti brīdinājumi, ka meža ugunsgrēki pilsētu varētu sasniegt nedēļas nogalē.

Pilsētā ir gandrīz 20 000 iedzīvotāju, un tiem jāpamet Jelounaifa līdz piektdienas pusdienlaikam. Uz dienvidiem no pilsētas ir atvērta tikai viena šoseja, tādēļ tiek organizēti arī komerciālie un militārie lidojumi.

Ugunsdzēsēji cenšas ierobežot ugunsgrēku grūti sasniedzamā vietā. Savvaļas ugunsgrēks izcēlies pēc tam, kad Kanāriju salas skāra karstuma vilnis, kas daudzos apgabalos palielinājis savvaļas ugunsgrēku risku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti