Somija pievienojusies Krievijā reģistrēto auto iebraukšanas aizliegumam

Somija piektdien pievienojusies Baltijas valstīm un arī nolēmusi aizliegt valstī iebraukt mašīnām ar Krievijas numurzīmēm. Lēmums stāsies spēkā jau no sestdienas.

Izņēmums attieksies vienīgi uz Eiropas Savienības pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kas pastāvīgi dzīvo Krievijā.

Tiem auto, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet pusgada laikā. Pagaidām nav izlemts, ko iesākt ar automašīnām, kas Somijā atradīsies pēc šī termiņa.

No otrdienas personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Latvijā. Šādu lēmumu pieņēma arī Lietuva un Igaunija.

Valstu lēmums ir saistīts ar Eiropas Savienības nesen publicētajām vadlīnijām, kurās noteikts aizliegums ievest personīgās automašīnas no Krievijas.

Taču Eiropas Komisija vēlāk skaidroja, ka šīm vadlīnijām esot tikai rekomendējošs raksturs un lēmums par aizliegumu esot pašu valstu ziņā.

KONTEKSTS:

No otrdienas, 12. septembra, personām ar Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām. 

EK lēmusi, ka Eiropas Savienībā aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana ES uzskatāma par sankcionētu preču eksportu no Krievijas uz Eiropas Savienību, pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. 

Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt ES dalībvalstu valdības pašas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti