Rīta Panorāma

"Apple" atrāda jauno "iPhone" modeli

Rīta Panorāma

Marokas zemestrīces upuru skaits pieaug

Lībiju piemeklē postoši plūdi

Lībijā pēc postošajiem plūdiem izveido masu kapus, glābšanas darbi turpinās arī Marokā

Pēdējās dienās starptautiskās sabiedrības uzmanība ir pievērsta divām Ziemeļāfrikas valstīm – Marokai un Lībijai –, kas ir piedzīvojušas iznīcinošas dabas stihijas. Lībijā arvien pieaug upuru skaits pēc postošajiem plūdiem, liela daļa ostas pilsētas Dernas ir pilnībā iznīcināta. Marokā pēc zemestrīces turpinās cilvēku meklēšana zem gruvešiem, bet palīdzība vairākos Atlasa kalnu ciemos vēl nav ieradusies.

Lībijā turpinās seku apzināšana pēc valsts vēsturē postošākajiem plūdiem. Varasiestādes līdz šim apstiprinājušas vairāk nekā 2300 cilvēku bojāeju, taču nogalināto skaits, visticamāk, ir daudzkārt lielāks, jo bez vēsts pazudušo cilvēku skaits pārsniedz 10 tūkstošus. 

Katastrofā vissmagāk ir cietusi ostas pilsēta Derna, kurai burtiski pārbrāzās pāri milzīga ūdens masa pēc tam, kad sabruka divi dambji. Plūdu rezultātā ir sagrautas desmitiem ēku, zem kurām varētu būt aprakti daudzi cilvēki.

Pilsētas mērs paziņojis, ka vismaz piektā daļa pilsētas, kurā dzīvo aptuveni 90 tūkstoši cilvēku, ir pilnībā iznīcināta. Dernā bojāgājušo skaits ir tik liels, ka varasiestādes nolēma izveidot masu kapus, kuros ir apglabāti jau vismaz 700 plūdos bojāgājušie.

Bet Marokā turpinās meklēšanas un glābšanas darbi pēc spēcīgās zemestrīces, kas ir paņēmusi gandrīz 3000 cilvēku dzīvību. Neraugoties uz to, ka kopš zemestrīces ir pagājušas jau četras diennaktis, glābēji nezaudē cerības zem sabrukušo ēku gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo. Veselības organizācijas uzsver, ka ņemot vērā šobrīd jau pagājušo laiku, ir ļoti neliela cerība zem drupām atrast kādus izdzīvojušos.

Vairāki ciemi un mazpilsētas Atlasa kalnos ir nošķirtas no apkārtējās pasaules, un palīdzība tur joprojām nav ieradusies. Tas raisījis neizpratni un neapmierinātību ar valdību, kas ir atteikusies pieņemt vairāku ārvalstu piedāvāto palīdzību. 

Tikai Lielbritānijai, Katarai, Spānijai un Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir atļauts piedalīties glābšanas operācijās. 

Palīdzība no tādām valstīm kā Tunisija, Alžīrija, Francija, Vācija, Itālija, Kanāda, kā arī ANO, tikusi noraidīta vai ignorēta no Marokas valdības puses. Apvienotās Nācijas paziņojušas, ka atļaujas saņemšanas rezultātā tā spēs nosūtīt glābēju un humanitārās palīdzības komandas 12 līdz 48 stundu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti