Kahovkas HES iznīcināšanas rezultātā sākusies Melnās jūras atsāļošanās

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) iznīcināšanas rezultātā Melnajā jūrā sācies atsāļošanās process, un ūdens sāļums Odesas piekrastē ir gandrīz trīs reizes zemāks par normu, svētdien paziņojusi Ukrainas Valsts vides inspekcija.

Sestdien inspektori trīs vietās Odesā paņēma jūras ūdens paraugus, lai veiktu pārbaudes. Rezultāti liecina, ka ūdens sāļums ir 2,7 reizes zemāks par normālo līmeni.

Kā ziņots, Krievijas karaspēks 6. jūnijā uzspridzināja Kahovkas HES, appludinot daļu Hersonas un Mikolajivas apgabalu.

Ukrainas vides aizsardzības un dabas resursu ministrs Ruslans Strilecs paziņoja, ka Kahovkas HES sprādziena nodarītais kaitējums videi jau tiek lēsts uz vairāk nekā 55 miljardiem hrivnu.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti