ANO pārstāvis: Plūdu postījumi pēc Kahovkas HES iznīcināšanas varētu paaugstināt pārtikas cenas pasaulē

Pēc Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) iznīcināšanas Ukrainā aptuveni 700 000 cilvēku palikuši bez pienācīgas piekļuves dzeramajam ūdenim, intervijā ziņu aģentūrai AP pavēstīja ANO ārkārtas palīdzības koordinators Mārtins Grifitss. Viņš pieļāva, ka plūdu postījumi gandrīz neizbēgami paaugstinās pārtikas cenas visā pasaulē.

Grifitss sacīja, ka problēmas ar dzeramo ūdeni ir gan Ukrainas, gan Krievijas kontrolētajās teritorijās, kā arī ir problēmas ar ūdens piegādi Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) reaktoru dzesēšanai.

Applūdušas lauksaimniecības zemes, un Grifitss uzsvēra, ka plūdu postījumi gandrīz neizbēgami samazinās labības eksportu un paaugstinās pārtikas cenas visā pasaulē.

Grifitss norādīja, ka ūdeņi ir plūduši pāri arī mīnētām teritorijām, un šīs mīnas aizplūdīs uz vietām, kur cilvēki tās negaida, apdraudot pieaugušos un jo īpaši bērnus.

Viņš pavēstīja, ka ANO nāks klajā ar īpašu aicinājumu palielināt palīdzību Ukrainai, lai varētu tikt galā ar problēmām, ko radījusi Kahovkas HES iznīcināšana. Tomēr Grifits sacīja, ka pirms aicinājuma izsludināšanas viņš vēlas nogaidīt dažas nedēļas, lai redzētu, kādas ir sekas uz ekonomiku, veselību un vidi.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti