Plūdu dēļ Ukraina var zaudēt daudzas Sarkanajā grāmatā ietvertās augu un dzīvnieku sugas

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas dēļ Ukraina var zaudēt daudzas Sarkanajā grāmatā ietvertās augu un dzīvnieku sugas, kas ir unikālas tieši dienvidu reģionam, norādīja Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Jermaks uzsvēra, ka pastāv draudi, ka konkrētās Sarkanajā grāmatā ietvertās augu un dzīvnieku sugas vairs nebūs iespējams atjaunot vispār. Hersonas, Mikolajavas, Zaporižjas un Dņepropetrovskas apgabalos jau ir novērojama zivju bojāeja.

Savukārt Ukrainas vides aizsardzības un dabas resursu ministra pirmais vietnieks Oleksandrs Krasnoļuckis atzīmēja, ka iznīcība draud simtiem tūkstošu putnu un desmitiem tūkstošu dzīvnieku.

Arī ekologi apstiprina apdraudējumu Hersonas reģiona ekosistēmai. Dambja uzspridzināšana radījusi ne tikai ekonomiskus zaudējumus, bet arī briesmīgas sekas videi.

Milzīgs piesārņojums draud arī Melnajai jūrai, jo ar ūdens plūsmām jūrā ieskalotas tiek tūkstošiem tonnu augsnes.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti