Ukrainas Aizsardzības ministrija mudina pieņemt atjauninātu mobilizācijas likumprojektu

Ukrainas parlaments - Augstākā rada - jau nākamajā nedēļā varētu skatīt janvārī valdības iesniegto atjaunināto mobilizācijas likumprojektu. Ukrainas Aizsardzības ministrija mudinājusi likumdevējus pieņemt likumprojektu pēc iespējas ātrāk, jo tas atbilstot šā brīža prasībām.

Ukrainas Ministru kabinets atjauninātu mobilizācijas likumprojekta versiju Augstākajai radai iesniedza janvāra beigās. Dokumentā ir ierosināti vairāki jauninājumi, tostarp samazināta iesaukuma vecuma robeža no 27 līdz 25 gadiem. Augstākās radas Nacionālās drošības, aizsardzības un izlūkošanas komisijas vadītājs Oleksandrs Zavitņevičs sacīja, ka jaunajā valdības virzītajā likumprojektā ir trūkums – nav iestrādāti noteikumi par karavīru rotāciju.

Ukrainā rosina pieņemt jaunu mobilizācijas likumu
00:00 / 03:15
Lejuplādēt

"Likumdošanas līmenī ir jābūt vismaz kaut kādiem noteikumiem par rotāciju un tās ilgumu. Tagad šī versija neeksistē, lai gan mēs komitejā par to daudz runājām," aģentūrai "Interfaks-Ukraina" sacīja Zavitņevičs.

Vienlaikus komisijas vadītājs norādīja, ka Ukrainas parlamenta deputāti, visticamāk, rosinās rotācijas ilguma normas iekļaušanas likumprojektā. Ukrainas Aizsardzības ministrijas Preses un informācijas departamenta vadītājs Illarions Pavļuks tikmēr norādīja, ka likumprojekta apspriešana demokrātiskā valstī ir pilnīgi normāls process. Viņš gan piebildis, ka kara apstākļos Ukrainai nav daudz laika.

"Tāpēc ļoti vēlams, lai pēc iespējas ātrāk mēs sāktu kustēties, lai notiktu balsojums par likumprojektu", televīzijas kanāla "We-Ukraine" ēterā atzīmēja Pavļuks.

Pēc Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvja teiktā, atjauninātais mobilizācijas likumprojekts ir gana efektīvs bruņoto spēku papildināšanai un nostiprināšanai.

Pavļuks arīdzan uzsvēris, ka šis dokuments atbilst mūsdienu prasībām un ir ļoti svarīgs: "Tajā ir ietverta būtiska norma par dienesta termiņa noteiktību, proti, 36 mēneši, jo nevar veikt nenoteiktu distanci. (...) Neskaidru distanci ir ārkārtīgi grūti veikt. Mēs ļoti labi saprotam, ka tas ir viens no svarīgajiem faktoriem, piesaistot cilvēku armijai - uz cik ilgu laiku es dodos armijā. Šī noteiktība ir ļoti svarīga, un likumprojektā ir arī citas normas, kas ļaus šo noteiktību nodrošināt, padarot pašu mobilizācijas mehānismu efektīvāku, saprotamāku un caurskatamāku."

Ja likumprojektu pieņems, Ukrainā tiks atcelts obligātais militārais dienests. Tā vietā personām vecumā no 18 līdz 24 gadiem ieviesīs obligātās militārās pamatapmācības, kas ilgs ne vairāk kā piecus mēnešus. Turklāt pēc mobilizācijas visi pilsoņi 2-3 mēnešus izies obligātās militārās apmācības. Tāpat likumprojekts paredz, ka pēc mobilizācijas personu uzreiz nevarēs nosūtīt uz fronti.

Tikmēr Ukrainas Nacionālās pretošanās centrs paziņojis, ka

Krievijā dalībai karā pret Ukrainu, tika izveidota jauna īpaša triecienvienība "Storm Gladiator", kurā darbojas vairāki simti Krievijas kolonijās savervēto ieslodzīto,

un ko komandē par slepkavību notiesāts bijušais policists. Vienības darbībā iesaista personas ar augstu fiziskās sagatavotības līmeni, pieredzi tiesībsargājošo iestāžu darbā un kaujas pieredzi. Turklāt poligonā vienības kaujiniekus apmāca bijušie "vagnerieši", kadirovieši un Krievijas Nacionālās gvardes pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti