Zelenskis piebilda, ka par mērķiem kļuvuši dzīvojamie nami, skolas, elevatori, graudu noliktavas, ostas, elektrostacijas un citi civilie mērķi.
Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministru sēdē Zelenskis norādīja, ka Krievija septembra uzbrukumos Ukrainai izmantojusi 246 dažāda veida raķetes un 746 trieciendronus.
Jau piegādātie pretgaisa kompleksi "Patriot", "Iris-T", un "NASAMS" izglābuši desmitiem tūkstošu cilvēku dzīvību un simtiem infrastruktūras objektu, taču Ukrainai nepieciešamas papildu sistēmas, kas Krievija teroru padarītu bezjēdzīgu.
Tikmēr Zelenska biroja pārstāvis Mihailo Podoļaks precizēja, ka minētās efektīvās sistēmas notriec Krievijas raķetes, taču to izmantošana pret "Shahed" veida bezpilota lidaparātiem nav racionāla, jo tādējādi tiek iztērēta vērtīga munīcija.. Tāpēc Ukrainai vajagot papildu "Gepard" pretgaisa sistēmas un pretdronu sistēmas "Vampire", kas jau pierādījušas savu efektivitāti.
No pagājušajā mēnesī Krievijas izmantotajiem 746 trieciendroniem 538 bija "Shahed", un arī aizvadītajā naktī saņemtas ziņas par jauniem to uzlidojumiem Ukrainā Hersonas, Mikolajivas un Dņipropetrovskas apgabalos, bet pagaidām nav informācijas par to, cik droni ir notriekti un vai ir arī kādi trāpījumi.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.
Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.