Pāvests Francisks plāno reformēt katoļu baznīcu; pret viņa iecerēm vēršas vairāki kardināli

Vatikānā no trešdienas līdz pat oktobra beigām norisināsies sinode, kurā piedalīsies vairāk nekā 450 bīskapu un katoļticīgo no visas pasaules, lai apspriestu katoļu baznīcas nākotni. Pāvests Francisks ir iecerējis reformas, kas saniknojušas Romas katoļu baznīcas konservatīvos biedrus,  un pieci kardināli no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas savas bažas publicējuši atklātā vēstulē ticīgajiem.

Sinode notiks pēc divus gadus ilgušas aptaujas, kurā piedalījās augsta ranga Romas katoļu baznīcas pārstāvji no visas pasaules. Visskaļākās diskusijas līdz šim raisījušas pāvesta Franciska ieceres baznīcu reformēt.

Sanāksmes darba kārtībā iekļauts punkts par lielāku sieviešu iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos baznīcās, ļaut tām pildīt diakona jeb priestera palīga amatu, kā arī vairāk iekļaut vienkāršus ticīgos baznīcas pārvaldībā, vēstīja ziņu aģentūra AP.

Tāpat plānots pārrunāt baznīcas iepriekš atstumto LGBTQ+ kopienas katoļu turpmāku iekļaušanu, ieviest  jaunus pārskatatbildības pasākumus, lai pārbaudītu, kā bīskapi īsteno savas pilnvaras, un novērstu ļaunprātīgu to izmantošanu.

Pieci kardināli no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas pirmdien publicēja atklātu vēstuli katoļticīgajiem, kā arī vērsās pie Franciska ar pieciem punktiem, kas viņos radījuši bažas. Kardināli norādīja, ka uzskata par savu pienākumu informēt ticīgos, lai tie neciestu no apjukuma, kļūdām un vilšanās.

Īpaši izcelts lūgums pāvestam neapstiprināt viendzimuma pāru svētīšanu un atzīt, ka jebkāda seksuāla rīcība ārpus laulības starp sievieti un vīrieti ir smags grēks. Tāpat katoļu līderi aicināja sniegt skaidru atbildi uz to, vai baznīca nākotnē varētu ordinēt sievietes, jo pašreizējā baznīcas doktrīna nosaka, ka par priesteriem var ordinēt tikai vīriešus.

Vēstule un jautājumi pāvestam ir kārtējais izaicinājums Franciskam un viņa īstenotajām reformām.

Zem šī vēstījuma bija parakstījušies viņa skaļākie kritiķi – daudzi no tiem jau ir pensijas vecumā un pieder tai kardinālu paaudzei, ko amatā iecēla Jānis Pāvils II vai pāvests Benedikts XVI.

Pirmoreiz kardināli ar šiem jautājumiem pie pāvesta bija vērsušies jau aprīlī. Francisks uz tiem esot atbildējis, taču katoļu līderi ar viņa teikto nav bijuši apmierināti, tāpēc jautājumus pārformulēja un lūdza uz tiem vienkārši atbildēt ar "jā" vai "nē". 

Francisks to darīt atteicās, tāpēc kardināli nolēma šos tekstus publicēt un tā "brīdināt ticīgos".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti