Pāvests Francisks noraida ideju par atkāpšanos no amata

Pāvests Francisks savos memuāros norādījis, ka neplāno atkāpties un viņam neesot nekādu veselības problēmu, kuru dēļ tas būtu jādara.

Francisks piebildis, ka viņam vēl padomā "daudz projektu, kas jāīsteno".

Tādējādi noprotams, ka 87 gadus vecais Francisks neplāno sekot sava priekšteča pāvesta Benedikta XVI piemēram.

2013. gadā pāvests Benedikts kļuva par pirmo Vatikāna galvu daudzu gadsimtu laikā, kurš labprātīgi atkāpās no amata, negaidot aiziešanu mūžībā. Benedikta vietā tika ievēlēts pāvests Francisks.

Franciska autobiogrāfija "Life: My Story Through History" ("Dzīve: Mans stāsts caur vēstures prizmu") iznāks otrdien, atzīmējot 11. gadadienu kopš viņa stāšanās pāvesta amatā. Šī darba fragmentus publicējis Itālijas laikraksts "Corriere della Sera".

Pāvests kopā ar itāliešu žurnālistu Fabio Markēzi-Ragonu sarakstītajos memuāros stāsta par galvenajiem notikumiem savā dzīvē.

Francisks, kuram jaunībā tika izņemta daļa plaušas, šoziem slimojis ar bronhītu, gripu un saaukstēšanos un pēdējās divas nedēļas lūdzis palīgu nolasīt lielāko daļu no savam runām.

2021. gadā Franciskam tika izoperēta daļa resnās zarnas, un pagājušajā gadā viņš trīs reizes tika hospitalizēts.

Memuāros viņš uzsver, ka pāvesta amats ir darbs uz mūžu, bet gadījumam, "ja radīsies nopietni fiziski traucējumi", viņš ir uzrakstījis atlūgumu, kas tiek glabāts Vatikāna Valsts sekretariātā.

"Bet tā, es atkārtoju, ir pavisam attāla iespēja, jo man patiesi nav nekāda tik nopietna iemesla, kas liktu domāt par atkāpšanos," norāda Francisks, kurš kļuva par Romas katoļu baznīcas pāvestu 2013. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti