Krievija netīšām apšaudījusi ciematu savā teritorijā netālu no robežas ar Ukrainu

Krievija paziņoja, ka otrdien netīšām apšaudījusi ciematu Voroņežas apgabala dienvidos netālu no Ukrainas, taču uzsvēra, ka nav cietušo. Negadījums notika tajā pašā dienā, kad Krievija kārtējoreiz masveidā ar raķetēm un droniem uzbrukusi Ukrainas lielākajām pilsētām.

"2024. gada 2. janvārī ap plkst. 9.00 pēc Maskavas laika Aviācijas un kosmosa spēku lidojuma laikā virs Petropavlovkas ciemata Voroņežas apgabalā notikusi neplānota gaisa kuģa munīcijas izlāde," teikts Krievijas armijas paziņojumā, ko citē Krievijas ziņu aģentūras.

Petropavlovka atrodas aptuveni 150 kilometrus uz austrumiem no Ukrainas robežas. Ministrija apgalvoja, ka bojāgājušo nav. Negadījumā cietušas sešas privātmājas, vēstīja Krievijas ziņu aģentūras.

"Notiek apstākļu izmeklēšana. Uz vietas strādā komisija, lai novērtētu postījumu apmēru un sniegtu palīdzību māju atjaunošanā," teikts ministrijas paziņojumā.

Voroņežas apgabala gubernators Aleksandrs Gusevs paziņoja, ka daļa Petropavlovkas iedzīvotāju ir pārvietoti uz pagaidu mājokļiem.

Arī viņš sacīja, ka cietušo nav, taču amatpersona apgalvoja, ka postījumi reģistrēti septiņās, nevis sešās mājsaimniecībās.

Tas nav pirmais šāda veida negadījums Kremļa nu jau gandrīz divus gadus ilgušajā pilna mēroga iebrukumā Ukrainā.

Pagājušā gada aprīlī Krievijas armija atzina, ka viena no tās kara lidmašīnām nejauši nometa bumbu savā pilsētā Belgorodā, netālu no Ukrainas robežas, izraisot sprādzienu.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr gan ASV, gan Eiropas Savienības palīdzība "karājas gaisā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti