Zelta līgas spēlē Latvijas volejbola izlase piekāpjas Spānijai. Spilgtākās epizodes

Liepājā sestdien Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība Zelta līgas turnīra otrā riņķa otrajā spēlē ar 0-3 (21:25, 23:25, 19:25) piekāpās Spānijas izlasei.

Pirms spēles viens no izlases treneriem Boriss Kolčins norādīja, ka ar Spāniju Latvijas izlase tikusies arī Kiprā divas reizes un šī ir jāvērtē kā kārtējā spēle, kas dod kārtējās cerības. Bet svarīgi, lai puišiem būtu labs noskaņojums, spēlējot pret jebkuru pretinieku. Jo septembris vairs nav tālu.

Intervija ar Borisu Kolčinu

Volejbola izlase vairāk gatavojas septembrī paredzētajam Eiropas čempionāta finālturnīram. Kolčins uzsvēra, ka šobrīd, domājot par Zelta līgas spēlēm, rezultāts nav apmierinošs, bet rezultāts atnāks.

Taču mačā pret Spāniju cerības saplaka ātri. Zaudētajā mačā rezultatīvākais Latvijas izlasē  ar desmit punktiem bija Kristers Dardzāns, deviņi punkti Edvartam Buividam, bet astoņi punkti Tomam Švanam. Savukārt uzvarētāju rindās Alehandro Vigils iekrāja 15 punktus, bet ar astoņiem izcēlās Augusto Kolito.

Spēles spilgtākās epizodes

Pirmajā setā spāņi jau no paša sākuma parādīja savu pārākumu, un likumsakarīgi sets noslēdzās ar rezultātu 21:25, ļaujot Latvijas izlasei nokļūst iedzinēju lomā.

Otro setu abas komandas iesāka līdzvērtīgi, taču seta izskaņā diemžēl atkal zaudējums ar 23:25.

Intervija ar Gunti Ataru

Viens no Latvijas izlases treneriem Guntis Atars LTV atzina, ka lielākās problēmas izlasei sagādā servju uzņemšana.

Trešā seta ievadā vadībā izvirzījās Latvijas volejbolisti. Taču pieļautās kļūdas liedza noturēt pārsvaru, un seta izskaņā šķita, ka Latvijas izlase vairs nebija gatava cīnīties par uzvaru un arī šajā setā piekāpās – 19:25.

“Ļoti slikti spēlējām,” pēc spēles atzina libero spēlētājs Ingars Ivanovs. Viņš norādīja, ka servju uzņemšana bijusi zem katras kritikas. Otrajā setā izlase bija vistuvāk uzvarai, taču, iespējams, pietrūka pieredzes. Viņš pauda nožēlu, ka Latvijai nav izdevies gūt nevienu uzvaru Zelta līgas turnīrā, taču ir jāgatavojas finālturnīram.

Intervija ar Jāni Ivanovu

Runājot par rīt gaidāmo spēli pret Igauniju, Ivanovs norādīja, ka tas ir labi pazīstams pretinieks  un ir jācīnās par katru bumbu. Pēc vairākiem zaudēties punktiem nevar nolaist galvas.

Pirmajā mačā Latvijas volejbolisti ar 1-3 piekāpās Beļģijas valstsvienībai. Bet trešajā spēlē svētdien paredzēta tikšanās ar Igaunijas valstsvienību.

Pirmo apli Zelta līgas grupā Latvijas volejbolisti noslēdza bez uzvarām un gūtiem punktiem, zaudējot visās trijās spēlēs. Zelta līgā Latvijas izlase gatavojas startam Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Finālčetrinieka cīņas Zelta līgā paredzētas 19. un 20. jūnijā Beļģijas pilsētā Kortrijkā, kur piedalīsies trīs grupu četras komandas.

Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies no 1. līdz 19. septembrim Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā. Galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas izlase grupas kārtas spēles aizvadīs Tallinā.