Samoilovs/Šmēdiņš Porečas «Major» turnīra otrajā mačā cieš zaudējumu trīs setos

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien cieta zaudējumu Horvātijā notiekošā Porečas piecu zvaigžņu Pasaules kausa "Major" kategorijas turnīra otrajā spēlē.

Turnīrā ar otro numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar 1-2 (15:21, 21:16, 13:15) piekāpās ar 18.numuru izliktajiem austriešiem Klemensam Dopleram un Aleksandram Horstam.

Latvijas un Austrijas dueti savā starpā tikušies desmit reizes, sešas uzvaras izcīnot Latvijas pārim. Tiesa, pēdējos trīs savstarpējos mačos Samoilovs un Šmēdiņš cietuši zaudējumu.

Pirmajā setā Latvijas pludmales volejbolisti nonāca iedzinējos jau pašā cīņas sākumā. Kļūdas aizsardzībā un pārliecinoša pretinieku serve traucēja tikt pie punktiem, un setā tika ciests zaudējums ar rezultātu 15:21. Otrajā setā jau izdevās izlīdzināt spēles gaitu un tā izskaņā latviešu veiksmīgā spēle blokā atnesa uzvaru ar 21:16. Līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots trešajā setā, kurā ar 15:13 pārāki bija pretinieki.

B apakšgrupā ar divām uzvarām divās spēlēs pirmo vietu ieņem Doplers un Horsts, bet Samoilovs/Šmēdiņš un viņu nākamie pretinieki piektdien gaidāmajā duelī Oļegs Stojanovsks un Artjoms Jarzutkins, kuriem piešķirts 15.numurs, izcīnījuši pa vienai uzvarai, kamēr Krešimirs Karauls un Marins Jerčičs cietuši divus zaudējumus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā duelī Latvijas duets trešdien ar 2-0 (21:8, 21:9) sagrāva Horvātijas duetu Karaulu un Jerčiču, kuri izlikti ar 31.numuru.

Zemāk par Horvātijas pāri šajā turnīrā izlikti vien tautieši Nikss Dell'Orko un Ivans Perišičs, kurš ikdienā ar pludmales volejbolu nenodarbojas un ir slavenā Itālijas kluba Milānas "Inter" futbolists. Perišičs un Dell'Orko ceturtdien cieta zaudējumu divos setos, katrā gūstot pa desmit punktiem.

Pēc apakšgrupu turnīra, kurā šoreiz duetiem jāaizvada trīs mači, trīs labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram.

Samoilovs/Šmēdiņš pagājušajā nedēļā Austrijā ieņēma piekto vietu Eiropas čempionāta "Masters" posmā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien Porečas turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža.

Pirms šīs sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Tagad nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, "Major" posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - piešķirtas piecas zvaigznes, "Grand Slam" posmiem - četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Porečā risinās otrais no trim šīs sezonas piecu zvaigžņu etapiem, trešajam jau nākamnedēļ sekojot Šveices pilsētā Gštādē.