«RTU/Robežsardzes» treneris Vilde no volejbolistiem gaida stabilitāti cīņā par čempionu titulu

Sporta namā "Daugava" trešdien Rīgā gaidāma trešā un, iespējams, noslēdzošā finālsērijas spēle Latvijas vīriešu volejbola čempionātā. Esošie valsts čempioni "RTU/Robežsardze", pārspējot "Poliurs/Ozolnieku" komandu, var nodrošināt ceturto Latvijas čempionu titulu pēc kārtas. Rīdzinieku treneris Raimonds Vilde Latvijas Radio pastāstīja, ka trešajā finālspēlē jāturpina spēlēt kā līdz šim un nav nepieciešamības kardināli mainīt komandas spēli.

Rīgas "RTU/Robežsardze" pēc uzvarām pirmajās divās spēlēs centīsies pielikt punktu finālsērijai un virs galvām celt čempionu trofeju. Tikmēr to nepieļaut mēģinās "Poliurs/Ozolnieki", kuri noteikti vēlas aizvadīt vēl vienu spēli savu skatītāju priekšā. Lai nonāktu līdz finālam, pašreizējiem valsts čempioniem pusfinālā nācās tikties ar spēcīgo "Biolars/Jelgava". Abas komandas uzskata par spēkos līdzīgām, ko pierādīja pusfināla pirmā spēle, kurā uzvarēja zemgalieši. Taču pusfināla turpinājumā Jelgavas komandai īsti neatradās pretzāles rīdzinieku spēlei un "robežsargi" jau ceturto gadu pēc kārtas iesoļoja finālā. "RTU/Robežsardze" finālu iesāka pārliecinoši, pirmajās divās spēlēs pārspējot Ozolnieku komandu.

Fināla turpinājumā nekas jauns nav jāizdomā un jānotur sava spēle, sacīja Vilde. Viņš piebilda, ka arī veiksme vajadzīga, bet tā jānopelna ar cīņassparu un pašatdevi. "Mērķim esam tuvāk nekā Ozolnieki, taču tas tik un tā vēl nav sasniegts," sacīja Vilde.

Pirms finālsērijas volejbola eksperti abu finālistu izredzes vērtēja ļoti līdzīgi, pārsvaru neatdodot nevienai vienībai. Abas šīs komandas par zelta medaļām cīnījās jau pirms gada, kad aizraujošā piecu spēļu sērijā ar 3:2 labāki izrādījās "RTU/Robežsardzes" volejbolisti. Šogad Ozolnieku komandai pievienojušies Haralds Regža un Mārtiņš Pļaviņš, tādējādi komandas trenerim Guntim Ataram nodrošinot garāku rezervistu soliņu un lielākas sastāva variācijas iespējas nekā pretiniekiem.

Tikmēr par rīdzinieku lielāko trumpi var saukt pieredzes bagāto treneri Vildi un vienu no talantīgākajiem jaunajiem latviešu volejbolistiem Aleksandru Avdejevu. Pirmās divas sērijas spēles gan pagāja "RTU/Robežsardzes" zīmē. Pirmajā spēlē rīdzinieki saviem pretiniekiem neatstāja variantus, pārspējot viņus trīs setos. Otrā sērijas spēle jau noritēja daudz saspringtākā gaisotnē. "Poliurs/Ozolnieki", spēlējot savā laukumā, pa setiem bija vadībā ar 2:1, taču nespēja izcīnīt uzvaru visā mačā un atzina pretinieku pārākumu ar 2:3.

Ozolnieku treneris Atars sacīja, ka komandai līdz šim nedaudz pietrūcis sportiskās veiksmes, bet viņa vadītā komanda centīsies lauzt sērijas gaitu. "Pašiem jānospēlē stabilāk izšķirošos mirkļos," teica Atars.

"Poliurs/Ozolnieku" uzvaras gadījumā sērijas ceturtā spēle notiks 29.aprīlī Ozolniekos, bet, ja būs nepieciešama, tad sērijas noslēdzošā piektā spēle paredzēta 30.aprīlī "Daugavas" sporta namā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti