Volejbols

Eiropas sudraba līga volejbolā. Latvija - Kosova

Eiropas sudraba līga volejbolā. Latvija - Kosova. Spēles momenti

Latvijas volejbolisti gūst gaidītu uzvaru pār Kosovas izlasi Eiropas līgā

Latvijas valstsvienības volejbolisti sestdien Daugavpilī ar 3:0 uzveica Kosovas izlasi Eiropas Sudraba līgā un ar trešo uzvaru trijās spēlēs noslēdza pirmo apli četru komandu grupā. Trijos setos Latvija bija pārāka ar 25:12, 25:8, 25:14.

Abas komandas jau trešdien tiksies otrā apļa spēlē Kosovā.

Latvijas izlase gūst izšķirošos punktus pirmajā setā

Abpusējām kļūdām bagātā spēles sākumā Kosovas volejbolisti apliecināja, ka negrasās padoties, un mājinieku pārsvars pirmā seta vidū nepārsniedza dažu punktu robežu, līdz Latvijas izlasei izdevās prāvs atrāviens.

Latvijas volejbolisti nodrošna uzvaru otrajā setā

Otrajā setā Latvijas izlase dažbrīd zaudēja koncentrēšanos, bet pārējā laikā laukumā krasi izpaudās mājinieku pārākums meistarībā.

Latvijas izlase uzvar setā trešajā setā un mačā

Kosovieši trešajā setā pat izvirzījās vadībā (9:8), bet Latvijas izlase guva nākamos 10 punktus, neatstājot jautājumus par uzvarētāju. Par labāko uzvarētāju sastāvā nosauca Reini Pekmani.

Galvenā trenera Āvo Kēla vadītā Latvijas izlase turnīru iepriekš sāka ar uzvarām abās spēlēs pār Austriju un Maķedoniju. Latvijas volejbolistus grupā gaidīs vēl trīs spēles otrajā aplī. Kosovas izlase ir cietusi zaudējumus visās trijās aizvadītajās spēlēs.

Eiropas līga ir sadalīta divos līmeņos - Latvija ir viena no astoņām valstīm, kas spēlē zemākas pakāpes Sudraba līgā. Latvijai ar katru pretinieku grupā jāspēlē gan mājās, gan viesos. Uz Sudraba līgas finālčetrinieka spēlēm jūnija vidū tiks apakšgrupas divas komandas, no kurām viena ar rīkotājas tiesībām būs Maķedonija.

Grupas spēles Latvijas izlase pabeigs 6.jūnijā Jelgavā pret Austriju. Dalība Eiropas līgā Latvijas izlasei ir laba iespēja sagatavoties startam Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kas sāksies augusta vidū. Latvija spēlēs vienā grupā ar Izraēlu un Igauniju.

Spēcīgākajā Eiropas Zelta līgā piedalās trīs apakšgrupās sadalītas 12 izlases, savukārt elites valstsvienības sacenšas Pasaules līgā.