Latvijas izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauj 27 volejbolistus

Valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls pirms gatavošanās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram Latvijas vīriešu volejbola izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļāva 27 spēlētājus, ceturtdien informēja Latvijas Volejbola federācija.

Paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauti visi šobrīd spēcīgākie Latvijas volejbolisti. Pēc individuālām sarunām ar sportistiem un, izvērtējot viņu iespējas ierasties Latvijā, izlasē izvēlēsies 16-18 volejbolistus, kuri jūnija ievadā sāks treniņus.

“Pēc jaunākajiem Latvijas valdības rīkojumiem ir jūtams, ka jūnijā varēsim sākt strādāt,” valstsvienības galveno treneri Kēlu citēja LVF. “Visiem sportistiem ir bijis liels pārtraukums, trenējoties vien individuāli savās mājās un ik pēc divām nedēļām saņemot izlases fiziskās sagatavotības trenera Tarmo Tītsa treniņu plānus. Ceru, ka puiši ir strādājuši pēc labākās sirdsapziņas, taču jūnijs vienalga būs jāvelta fiziskajai sagatavotībai.”

Kēls neplāno jau jūnijā nodarbināt spēlētājus sporta zālē, bet izmantos iespēju treniņiem ārā grupā līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distanci. Treneris cer, ka mazinoties koronavīrusa izplatībai Latvijā, jūnija beigās vai jūlija sākumā Latvijas valdība atļaus arī kopējus treniņus sporta zālēs.

Divi no izlases līderiem – cēlājs Deniss Petrovs un diagonāles uzbrucējs Hermans Egleskalns – vēl nav Latvijā jo atrodas attiecīgi Krievijā un Francijā, kur spēlēja aizvadītajā sezonā. Kēls rēķinās, ka viņus pēc atgriešanās Latvijā vēl gaida divu nedēļu karantīna. Ja Petrovs un Egleskalns mājās atbrauks vēlāk, treneris sākotnēji treniņos viņu vietā iesaistīs citus spēlētājus.

Kandidātu skaitā visvairāk ir “Jēkabpils Lūšu” spēlētāju – astoņi. Četri volejbolisti pārstāv Latvijas kausa ieguvējus "RTU/Robežsardzi”, trīs – OC “Limbaži/MSĢ". Kopumā 17 kandidāti pārstāv Latvijas klubus, bet 10 ir no ārvalstu komandām. Leģionāru rindās ir Krievijas, Itālijas, Francijas, Čehijas, Somijas, Šveices un Igaunijas klubu volejbolisti.

Vēl nav zināms, vai Kēla palīga valstsvienībā Gunta Atara vadītajai Latvijas U-20 izlasei būs jāspēlē augusta sākumā. U-20 izlases līderu vidū ir valstsvienības kandidāti Renārs Pauls Jansons, Gustavs Freimanis un Kristers Dardzāns.

Kvalifikācijas spēles valstsvienībai paredzētas no 15. augusta līdz 6. septembrim. Latvijas vīriešu izlases pretinieki D grupā cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti. Ar katru pretinieku jātiekas mājās un izbraukumā.

Ja koronavīrusa izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīru nebūs iespējams aizvadīt paredzētajā laikā, Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) par to paziņos ne vēlāk kā 1. jūlijā. Tādā gadījumā izskata iespēju kvalifikācijas sacensības aizvadīt 2021. gadā no 1. līdz 17. janvārim. Savukārt finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Latvijas volejbola izlases kandidāti

Cēlāji: Deniss Petrovs, Edvīns Skrūders, Jānis Jansons, Artis Caics

Otrais temps: Aleksandrs Nasonovs, Romāns Saušs, Toms Vanags, Kristaps Šmits, Armands Āboliņš, Aleksandrs Avdejevs, Atvars Ozoliņš, Markuss Cielavs, Ēriks Voronko

Diagonāle: Kristers Dardzāns, Hermans Egleskalns, Edvarts Buvids, Kristaps Platačs, Renārs Pauls Jansons, Kārlis Pauls Levinskis

Pirmais temps: Toms Švans, Zigurds Adamovičs, Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs, Edgars Šimanskis

Libero: Ingars Ivanovs, Dāvis Emīls Melnis, Aivis Āboliņš

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti