Pludmales volejbols

Pludmales volejbola turnīrs "Saulkrastu kokteilis". Intervija ar Mihailu Samoilovu/Mārtiņu Pļaviņu

Pludmales volejbola turnīrs "Saulkrastu kokteilis". Laureātu apbalvošana

Pludmales volejbola turnīrs "Saulkrastu kokteilis". Vīriešu fināla epizodes

Ēbere/Konstantinova un angļi uzvar pludmales volejbola «Saulkrastu kokteilī». Spilgtākie mirkļi

Līva Ēbere/Deniela Konstantinova sieviešu konkurencē un Anglijas vīriešu pāris Hoakins Bello/Havjers Bello piektdien uzvarēja pludmales volejbola turnīrā "Saulkrastu kokteilis", kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāta posms.

Titula mačā vīriešiem dvīņubrāļi Bello uzvarēja ar pirmo numuru izliktos Mihailu Samoilovu/Mārtiņu Pļaviņu - 2:0 (21:18, 23:21).

Samoilovs/Pļaviņš pirmā seta sākumā sekmīgāk dažādoja savu spēli un ieguva nelielu pārsvaru, ko enerģiskie un ātrie pretinieki spēja likvidēt, panākot 16:16. Brāļi Bello ļoti pārliecinoši nospēlēja seta galotnē, atstājot mājiniekus zaudētājos ar 18:21. Punkts punktā ritēja cīņa otrajā setā, epizodiski minimālā vadībā izvirzoties abām komandām, līdz spraigā galotnē Bello bija pārāki - 23:21.

Sauna ar Mārtiņu Pļaviņu/Mihailu Samoilovu

Pļaviņš pēc finālmača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pretinieki labi spēlēja blokā un apliecināja teicamu fizisko sagatavotību, taču Anglijas duetam bijušas arī priekšrocības laukuma apgaismojuma dēļ. Pļaviņš gan uzsvēra, ka turnīrā izbaudīja katru spēli un prieks ir lielāks nekā nogurums. "Bija forši atkal uzspēlēt Saulkrastos," teica Pļaviņš.

Savukārt Samoilovs pauda cerību, ka būs vēl iespēja uzspēlēt kādā "Saulkrastu kokteiļa" finālā, un turnīram būs lemts ilgs mūžs.

Saruna ar brāļiem Hoakinu un Havjeru Bello

Par iespēju spēlēt Saulkrastos priecājās turnīrā ar trešo numuru izliktie brāļi Bello, slavējot arī skatītājus par fantastisku gaisotni. Bello duets cer atgriezties pēc gada aizstāvēt titulu.

Turnīra laureātu apbalvošana

Sieviešu finālā divu augstāk izlikto pāru duelī Līva Ēbere/Deniela Konstantinova ar 2:1 (14:21, 23:21, 15:7) pārspēja galvenās favorītes Varvaru Brailko/Aneti Namiķi.

Pēc abu komandu kļūdām bagāta mača sākuma efektīvāk savu spēli spēja sakārtot Brailko/Namiķe, izvirzoties vadībā 14:11. Brailko rezultatīvā spēle uzbrukumā palīdzēja viņas pārstāvētajam duetam uzvaru pirmajā setā nodrošināt ar prāvu pārsvaru 21:14. Stabilāk Brailko un Namiķe darbojās arī otrā seta sākumā, taču Ēberei un Konstantinovai lielāka fiziskā jauda palīdzēja gan noķert sāncenses (14:14), gan aukstasinīgā galotnē panākt 23:21. Izšķirošajā trešajā setā jau Ēbere/Konstantinova diktēja savus noteikumus, ar rezultātu 15:7 nodrošinot arī uzvaru mačā.

Saruna ar Līvu Ēberi/Denielu Konstantinovu

Konstantinova pēc fināla intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka duetam sākumā pietrūka pārliecības par savu spēku. Toties pēc pirmā seta nākamās uzvarētājas mazliet atbrīvojušās no lieka saspringuma un sāka spēlēt savu spēli. Ēbere piebilda, ka abas ar pārinieci darīja visu, ko spēja pret labi zināmajām pretiniecēm, un izšķirošais faktors bija pārliecība par saviem spēkiem. Sezonā galvenais starts Ēberei un Konstantinovai būs augustā U-20 Eiropas čempionāts Rīgā, kur duets centīsies vēlreiz sasniegt maksimumu.

Vīriešiem Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs izcīnīja 3. vietu, spēlē par bronzu ar 2:1 (21:18, 18:21, 15:13) uzveicot Austrijas pāri Paulu Paskariucu/Laurencu Leitneru.

Bedrītis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka tik lieliskā gaisotnē ar varenu skatītāju atbalstu nevarēja zaudēt, lai arī diena izvērtās smaga un prasīja daudz spēka. Savukārt Rinkevičs pauda pārliecību, ka abi ar Bedrīti parādīja skatītājiem aizraujošu spēli.

Sievietēm spēlē par 3. vietu Kristīne Briede/Krista Paegle ar 2:0 (21:9, 21:8) pārliecinoši uzvarēja Amandu Reguti/Simonu Rozīti.

Saruna ar Kristīni Briedi un Kristu Paegli

Briede pēc uzvaras bronzas spēlē intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka abas ar Paegli ļoti koncentrējās, un tas bija veiksmīgā snieguma pamats. Ja pazaudētu koncentrēšanos, spēles gaita varēja pagriezties visādi, atzina Briede. Arī Paegle piebilda, psiholoģiskā gatavība bija svarīgs balsts uzvarai spēlē. Briede un Paegle abas studē ASV, bet nav pastāvīgas spēles partneres.

Pusfinālos vīriešiem Bedrītis/Rinkevičs ar 1:2 (17:21, 21:16, 10:15) piekāpās brāļiem Bello, savukārt ar pirmo numuru izliktie Mihails Samoilovs/Mārtiņš Pļaviņš uzveica Paskariucu/Leitneru - 2:1 (21:18, 18:21, 15:9).

Sievietēm pusfinālā Brailko/Namiķe ar 2:0 (21:12, 21:15) pārspēja Reguti/Rozīti, turpretim Ēbere/Konstantinova ar 2:0 (21:16, 21:14) uzvarēja Briedi/Paegli.

"Saulkrastu kokteilis" risinās 30. reizi, pulcējot spēcīgus pašmāju duetus un viesus no vairākām ārvalstīm.

Pludmales volejbols Saulkrastu pludmalē tradicionāli piesaista daudz skatītāju, radot īpašu vasaras svētku noskaņu.

Pirmie pludmales volejbola turnīri Saulkrastos notika pirms 30 gadiem, taču oficiāli par pirmajiem "Saulkrastu kokteiļa" čempioniem 1995. gadā kļuva pašreizējais Ukrainas valstsvienības treneris Uģis Krastiņš un Aivis Eida. Pērn pirmo vietu izcīnīja Edgars Točs/Kristians Fokerots vīriešu konkurencē un Varvara Brailko/Deniela Konstantinova sieviešu turnīrā.

Visi četri pērnie laureāti startēja arī šoreiz, bet citā pāru virknējumā.

Točs apvienoja spēkus ar Oliveru Bulgaču, taču nepārvarēja ceturtdaļfinālu, kur ar 0:2 piekāpās Paskariucam/Leitneram. Līdz ar to Točam gāja secen iespēja kļūt par visu laiku uzvarām bagātāko "Saulkrastu kokteiļa" volejbolistu. Točam, Jānim Grīnbergam un Andrim Krūmiņam ir pa sešiem tituliem.

Savukārt Fokerots duetā ar treneri Atvaru Vildi spēlē par vietu ceturtdaļfinālā ar 0:2 zaudēja Latvijas čempionāta pirmā posma uzvarētājiem Bedrītim/Rinkevičam.

Vīriešiem turnīra balvu fonds ir 10 000 dolāru, savukārt sievietes, turnīrā piedaloties tikai Latvijas duetiem, sadalīja 2000 eiro.

Saulkrasti uzņēma otro no četriem Latvijas čempionāta posmiem. Pirmās sacensības jūnija sākumā risinājās Ventspilī, bet  trešais posms paredzēts jūlija beigās Liepājā, kur vienlaicīgi risināsies Baltijas čempionāta noslēdzošās spēles. Latvijas čempionātā medaļas sadalīs augusta beigās finālposmā Majoru pludmalē Jūrmalā, kur startēs pa 16 spēcīgākajiem sieviešu un vīriešu duetiem. Pirmajos trijos posmos dalībnieku vidū var iesaistīties arī ārzemju pludmales volejbolisti, bet Latvijas čempionāta medaļas Jūrmalā dalīs tikai pašmāju dueti.