Sevastova trešo gadu pēc kārtas sasniedz ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu

Anastasija Sevastova svētdien Ņujorkā uzvarēja ASV atklātā čempionāta ceturtās kārtas spēlē un trešo gadu pēc kārtas sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīrā tika ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Vietu astoņu labāko vidū Latvijas tenisiste nodrošināja ar uzvaru trīs setos 6-3, 1-6, 6-0 pār ukrainieti Eļinu Svitoļinu, kura bija izlikta ar septīto numuru.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas nākamo pretinieci)
Spēlē par vietu pusfinālā Sevastovas pretiniece būs turnīra trešā rakete un pašreizējā čempione Slouna Stīvensa. Sevastova ar Stīvensu ceturtdaļfinālā tikās pirms gada, kad pārāka bija amerikāniete.

Anastasija Sevastova par uzvaru astotdaļfinālā
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

"Es joprojām atceros to maču [pret Stīvensu]," Sevastovas teikto pēc iekļūšanas ceturtdaļfinālā citēja aģentūra AFP. "Tā bija laba spēle, es zaudēju, bet vēl arvien tās ir spilgtas atmiņas."

Astotdaļfinālā Sevastovai izdevās teicams spēles sākums, piecās minūtēs iegūstot 2-0 vadību. Saglabājusi viena breika pārsvaru, Sevastova pēdējā geimā vēlreiz guva punktu pretinieces servē, realizējot pirmo setbumbu. Otrajā setā Svitoļina krasi uzlaboja servju uzņemšanu, un Latvijas tenisiste vienīgo punktu guva trešajā geimā, panākot 1-2. Turpretim izšķirošajā setā Sevastova dominēja, neļaujot pretiniecei gūt nevienu punktu.

"Otrais sets bija smags," pēc uzvaras teica Sevastova, "Pirmajā setā bija ļoti fiziska spēle un biju mazliet nogurusi. Viņa [Svitoļina] sāka spēlēt labāk."

Jau vēstīts, ka pirmajās kārtās Sevastova uzveica Horvātijas tenisisti Donnu Vekiču (WTA 41.), mājinieci Klēru Liu (WTA 158.) un Krievijas spēlētāju Jekaterinu Makarovu (WTA 45.).

Ceturtajā kārtā izstājās igauniete Kaija Kanepi, kura trīs setos ar 0-6, 6-4, 3-6 piekāpās ASV tenisistei Serenai Viljamsai.

Sevastova pārī ar Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu turpinās arī dubultspēļu turnīru, kur astotdaļfinālā spēlēs pret mājiniecēm Karolīnu Dolhaidu/Kristinu Makheilu.

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko vienspēlēs izstājās pēc zaudējuma trešajā kārtā piecu "Grand Slam" turnīru čempionei krievietei Marijai Šarapovai.

Junioru turnīru ar uzvaru svētdien sāka U-16 Eiropas čempione Kamilla Bartone - Latvijas tenisiste ar 6-3, 6-2 uzveica argentīnieti Mariju Karlu, kura bija izlikta ar 10.numuru. Nākamo maču Bartone aizvadīs pret krievieti Taisju Pačkaļovu.

ASV atklātais čempionāts ilgs līdz 9.septembrim.